Здорова їжа

Здорова їжа: корисні поради по правильному харчуванні взимку

Здорова їжа взимку: дотримуємось важливих правил

 Здорова їжа завжди вітається у кожній родині. Взимку нашому організму потрібно більше енергії для боротьби з холодом і хворобами. Тож, здоровий зимовий раціон має бути добре продуманим.

Необхідно пам’ятати, що вітаміни, мікроелементи, макроелементи, складні вуглеводи та білки є більш важливими для нашого організму, аніж калорії.

Прочитайте цю пізнавальну статтю до кінця!

Результат – здорова їжа завжди буде присутня і на вашому столі на сніданок, обід та вечерю. Дізнайтесь та переконайтесь!

 Ми часто збільшуємо кількість їжі замість того, щоб змінювати дещо раціон. Взимку важливо харчуватися регулярно. Ну і, звісно ж, взимку – холодно, тож логічно, що харчуватися ми повинні сильніше. А щоб не набирати зайвої маси тіла і зайвих проблем, якими нас може засипати зима, слід дотримуватися кількох важливих правил.

 Мене звати Наталя. Я, разом з дочками, займаюсь хенд мейд – ручним в’язанням на спицях, гачком та просто, на пальцях рук.

Здорова їжа та майстриня Наталя на виставці зі своїми роботами

Прочитайте: Плюшики в’язані: супер цікавинки ручної роботи

Переглянути та ознайомитись з нашими витворами ручного в’язання ви маєте можливість на нашому осідку (сайті)  HandmadeLiuta.com  у категоріях Цікавинки, Світлиця та Корисні поради. Тут ми описуємо детально про наші цікавинки ручної роботи, які ми в’яжемо вже не один рік.

 Зверніть увагу! У таких соціальних мережах як  Facebook  та  Instagram  ви також маєте можливість як переглянути, вибрати, так і придбати наші в’язані оригінальні цікавинки. Наші інтернет-крамнички завжди до ваших послуг. Вибирайте та замовляйте!

 Отож, найперше, у зимовому харчуванні слід дотримуватись наших народних традицій. Пригадую, як казали мої батьки, які весь час працювали на землі – чим простіша їжа, тим довше життя. Тож, не варто наїдати жирок зимової пори різними не нашими, “заморськими” продуктами.

Здорова їжа  - вибираємо овочі для регулярного харчування

Дізнайтесь про: Міцний імунітет: корисні поради як вберегтися від застуди народними засобами

 Бажано, щоб страви були основними, буденними у вашому меню. І, найголовніше, не забувайте, що снідати потрібно регулярно. Якщо взимку вийти на вулицю не поснідавши – організм зазнає подвійного стресу: від голоду й холоду.  

 А йому потрібно не лише себе зігріти, а й з вірусами, що вирують навколо, успішно позмагатись. А тим більше зараз, у наш час, коли вирує всесвітня пандемія (COVID-19). 

Здорова їжа: що є в нашому раціоні

 У здоровому харчуванні нашої родини присутні як перші страви, так і другі. Перевагу ми надаємо таким стравам та продуктам:

  • борщ
  • каші з різних круп
  • риба – особливо морська
  • молочні продукти
  • курячі яйця
  • м’ясо
  • сало
  • житній хліб
  • мед
  • салати з овочів та фруктів
  • гриби (сушені та консервовані)
  • квасоля
  • помідори
  • огірки
  • горох
  • червоний буряк 
  • морква
  • цибуля
  • часник
  • яблука
  • горіхи
Здорова їжа - яєшні та салати на сніданок

Прочитайте про: Про піст: мої роздуми та деякі життєві цікавинки

 Отож, без сніданку ми навіть не виходимо з дому. На сніданок у нас завжди є якщо не каша, то омлет. Заварюємо смачну каву з молоком або вершками. Або запашний зелений чай з трав, які самі заготовляємо влітку.

А ще деколи заварюємо і поживний узвар із зібраних у своєму саду та засушених фруктів (яблук, груш, слив).

Запашна кава на сніданок - теж здорово

Дізнайтесь про: Різдвяні свята – величні родинні, народні свята

 Упродовж дня харчуватися намагаємось щонайменше 3-4 рази, якщо вдома. Коли на роботі, то теж стараємось підтримувати харчовий раціон невеликими, але частими порціями.

 Чим ближче до вечора – тим легшими є наші страви. На вечерю найчастіше у нас буває борщ, суп або легкий салат.

Смачна їжа - це і заварний зелений чай

Прочитайте про: Втамуємо літню спрагу: ми споживаємо і рекомендуємо у спеку такі напої

Їжа взимку: урізноманітнюємо зимове харчування

 Каша – сила наша! Так каже народне прислів’я, і в цьому вся суть. Основна користь каш у тому, що після теплового оброблення білок, який у них міститься, добре засвоюється нашим організмом.

Варто знати! Каша – традиційна їжа української кухні. 

Саме слово “каша” означає страву, приготовлену з розтертого зерна. У давні часи кашу готували в печі і без неї не обходиться жодне святкове застілля.

Чому саме каша? Тому, що крупи є багатим джерелом корисних речовин. А ще відомо, що крупи містять вуглеводи, які є основним джерелом енергії, яка обов’язково потрібна для нашого організму зимової пори. Це велика скарбниця мікроелементів, вітамінів. У злаках багато рослинного білка.

Здорова їжа - свіжі помідори

З нами цікаво у: Pinterest

 Дуже корисними є гречка, пшоно, овес. Єдине, що потрібно врахувати – багато зернових містять глютен. А це речовина, яка у деяких людей може погано перетравлюватися. Якщо ви це у себе помітили, тоді обирайте крупи без глютену – кукурудзу, рис. У кашах доцільна різноманітність, візьміть це до уваги.

 Не забуваємо взимку ми дружити з жирами. Вони є найважливішими енергетичними компонентами нашого харчового раціону. Та й зловживати жирами не потрібно.

 Серед тваринних жирів, які найчастіше ми вживаємо, є свинячий жир. Він має найсприятливіший жирнокислотний склад. Найліпше його використовувати для приготування їжі. Бо олії, як відомо, годяться лише до заправки салатів чи до готових страв.

Здорова їжа - шматочки сала та квашені огірки з сірим хлібом

 Полюбляємо поласувати і ми шматочком білого свинячого сала, яке у помірній дозі нікому не зашкодить. Сало – природний антиоксидант, здатний захистити наші клітини від руйнування. У свинячому салі є цінні жирні кислоти, вітаміни й каротин. Цілодобово наминати сало, зрозуміло, шкідливо. 

Запам’ятайте! Сало у невеликих кількостях незамінне: чистить печінку, запобігає атеросклерозу і онкологічним захворюванням, допомагає серцевому м’язу, підвищує імунітет! 

 А також – дає організмові потужний заряд енергії та тепла, адже калорійність продукту – 770 ккал на 100 г.

 Правда, з кожним роком все важче знайти таке сало, яке нагуляла та свинка, яка годувалась натуральними продуктами, а не різними харчовими добавками, (якщо натуральними, то це ще добре)…

 Серед олій найкориснішими є соняшникова і кукурудзяна. Зараз вже є великий вибір оливкової, конопляної, лляної та інших олій. Найчастіше ми використовуємо олії у приготуванні різних салатів. Деколи можемо посмажити млинці, оладки, картопляники та рибу.

Здорова їжа - шматочок червоної риби

Здорова їжа завжди вітається

 Дуже цінним харчовим продуктом є риба, зокрема оселедець. Його ми теж споживаємо, особливо часто, коли стараємось бути у пості. Оселедець солоний, пряний або маринований – одна з найдемократичніших і одночасно делікатесних страв. З нього завжди виходить чудова закуска. Оселедцю завжди є місце як в будень, так і  на святковому столі.

 Риба – особливо морська (скумбрія, тунець, лосось) – є цінним джерелом амінокислот групи омега-3, що захищають організм від бактерій.

Здорова їжа - запечена картопля з кусочками сиру

Поцікавтесь: Смачна картопля: деякі наші кулінарні хитрощі по підготовці та приготуванню

 М’ясо забезпечує наш організм необхідними білками. Стараємось готувати його на відкритому вогні, або запікати у духовці. У холодну пору воно допомагає організмові самостійно виробляти більше власного тепла.

 Молочні продукти (молоко, сметана, кефір, ряжанка, сироватка, сир, бринза) – теж споживаються нами у зимовому харчуванні. Вони позитивно впливають на обмін речовин, який зазвичай уповільнюється взимку, і забезпечують організм вітаміном D, що необхідний, коли так бракує сонячного світла. 

Часник та цибуля - це теж корисно та поживно

 Одним словом, не забуваємо дбати про імунітет. Взимку харчування повинно бути різноманітним та повноцінним, адже від нього залежить і стан імунної системи. Нестача природних антиоксидантів, таких, як вітаміни А, Е, С, бета-каротин, макро-, і мікроелементи, зокрема кальцій та селен негативно впливає на захисний потенціал організму.

У харчовому раціоні повинно бути достатньо білка. Тому, не забуваємо вживати і яйця у різному виді. 

А також до свого харчового раціону включаємо бобові ( квасолю, горох, сою), горіхи, гриби – це особливо актуально, коли ви стараєтесь дотримуватись посту. Різноманітність, збалансованість і помірність – три основні ключі до правильного харчування, а отже, й міцного здоров’я.

Житній хліб - це теж здорова їжа

Здорова їжа буває і з солодощами

 Як би нам не хотілося, але без солодощів ми не можемо прожити. Та обмежити себе у споживанні того чи іншого смаколика можемо тільки ми самі. Як кажуть, від халви життя не стане солодшим. Хоча зимовими короткими днями хочеться собі поліпшити настрій чимось солоденьким.

 Майже завжди зимової пори ми стараємось споживати натуральний мед. Замість цукру підсолоджуємо чай медом або варенням власного виготовлення.

Це важливо – запам’ятайте! Здоровій людині не варто вживати більше 4 чайних ложок цукру на добу!

Здорова їжа - випічка власного виробництва

 Однак враховуйте, що цукор міститься не лише в цукерниці, що на вашому столі, а й у багатьох інших продуктах. Навіть у солоній на смак “шубі”, адже там є червоні буряки. Не кажучи вже про фрукти, які ми споживаємо.

 Тож, ліпше замість цукерок і тістечок з’їсти родзинок, кураги, зварити компот чи узвар із сухофруктів – він надзвичайно корисний.

 Зі зміною пори року змінюється і наш обмін речовин. Потреба в калорійності харчування також змінюється. Маю надію, що такі нескладні правила харчування, які наведені у цій статті стануть вам у нагоді.

Бажаю вам, щоб наші корисні поради приносили вам радість та задоволення, як у харчуванні, так і у вашому повсякденні.

Здорова їжа завжди присутня на нашому столі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору