В'язання

В’язання – хто, коли і де?


В’язання – трохи історії

 В’язання, як вважають історики – це, порівняно, недавній винахід людства, так як дуже давніх легенд про це ремесло немає. Імен давніх богів чи богинь, пов’язаних з в’язанням теж не існує.

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – в’язання як корисний та цікавий вид рукоділля, відкриє вам багато невідомих фактів. А ще дізнаєтесь дещо про наші оригінальні цікавинки ручної роботи. Поцікавтесь!

 

Вважається, що цей вид рукоділля було винайдено арабами, а від них з хрестоносцями воно перекочувало в Іспанію. Історики і дослідники стверджують, що перші в’язані речі належать до Ⅲ – Ⅳ століття нашої ери і виявлені вони у різних місцях. Причому досить віддалених одне від одного. Наприклад, Південна Америка, Республіка Перу і Єгипет.

Зверніть увагу! В’язання – один із корисних видів рукоділля. Люди, які в’яжуть, мають кращу пам’ять і довше зберігають світлий розум!

 Багато дослідників прагнуть довести, що люди задовго до нашої ери вже володіли технікою в’язання. І у цьому щось таки є. 

 Вироби, знайдені ще у ті століття свідчать про високорозвинену техніку виготовлення вже у той час. І як ми можемо здогадуватись, технології у той час не так стрімко удосконалювались, як зараз.

В'язання -основний вид рукоділля майстрині Наталії. Натхнення приходить за ручним в'язанням на пальцях рук

Поцікавтесь про: Оригінальні цікавинки ручної роботи

 Взяти хоча б дитячі панчохи, датовані  Ⅲ – Ⅳ ст.н.е., знайдені в Єгипті. Ці вироби вже тоді враховували форму взуття – сандалі з ремінцем після великого пальця…

 А в англійській мові слово “в’язати” з’явилося тільки у ⅩⅢ столітті. 

Не завадить знати! Люди, які в’яжуть, мають кращу пам’ять і довше зберігають світлий розум.

Такого висновку дійшли неврологи з Міннесоти. Проаналізувавши стан здоров’я понад 500 людей пенсійного віку, які люблять рукоділля, особливо в’язання, зауважили в них значно кращі показники пам’яті, ніж у такої ж кількості пенсіонерів, котрі проводять час лише за переглядом телепередач. Візьміть це до уваги.

Про що свідчать факти

 А вам відомо? Франклін Рузвельт, 32-й президент Америки, теж умів в’язати

 В’язання по суті є одним з найцікавіших і улюблених видів дозвілля жіночої статі. Хоча істориками доведено, що в’язання спочатку було виключно чоловічим заняттям.

Раніше умільці в’язали просто на пальцях. Зараз цей вид в’язання знову поширений. І тільки лише через деякий час по тому було винайдено інструменти для в’язання – спиці і гачки.

В'язання на залізних спицях

Почитайте про: Дитячий плюшевий плед

 Ще один цікавий факт, датований 1390 роком свідчить нам про розвиток в’язання у стародавній Європі. У Німеччині, в картинній галереї Гамбурга зберігається храмова картина з назвою “Мадонна з в’язанням” (автор Бертран фон Мінден). На картині зображена Діва Марія, яка для немовляти в’яже сорочку, при чому на 5-ти спицях, і це у ті часи.

Ручне в'язання плюшевими нитками на пальцях рук

 А перша в’язальна машина була винайдена у 1589 року (за часів правління королеви Англії Єлизавети Ⅰ) священником Вільямом Лі. Використовувалась машинка для в’язання досить модних на той час панчіх.

Хоча історики стверджують, що королева спочатку була не у захваті від винаходу. І, навіть, відмовила священнику в патенті. Пояснивши, що панчохи, виготовлені на в’язальній машині, здалися їй надто товстими і грубими, ніж  зшиті з шовку вручну…

 У сучасних моделях різних в’язальних машин принцип роботи зберігся і досі.

Різнокольорові нитки для в'язання та гачок

Користь ручного в’язання

 В’язання – вид рукоділля, який надає розслаблюючу дію, що допомагає знизити кров’яний тиск і запобігає появі або розвитку хвороб. І це доведено вченими. Це також метод самовираження і відмінна терапія від депресії та поганого настрою. Немає у світі нічого більш радісного, ніж милуватись результатами своєї майстерності. Головне – запастись терпінням і спокоєм.

Не секрет, що наші бабусі майже всі вміли шити, вишивати та в’язати. Чи не тому до глибокої старості зберігали світлий розум. Дрібна моторика рук (ручне в’язання, шиття, вишивка) взаємодія з ділянками мозку, які відповідають за увагу, оптико-просторове сприйняття (координація), спостережливість, зорова і рухова пам’ять, мова. Регулярні вправи за участю рук і пальців гармонізують тіло й розум – це доводили вчені ще у стародавні часи.

До вашого відома! В Англії вважається непристойним в’язати (гачком чи на спицях) на людях. Та все ж, останнім часом, в’язання стало популярним навіть серед англійських чоловіків. Тепер це третя після футболу та політики тема розмов у пабах!

Різнокольорові нитки та спиці для ручного в'язання

У всі часи жінка, що займається рукоділлям, а особливо, в’язанням, уособлювала собою все найкраще – жіночність, затишок, домашнє тепло. Ручне в’язання здавна присутнє і в побуті, і в моді.

Вік – не завада цьому виду рукоділля. Потрібно не припиняти цього заняття, нехай навіть орнамент не виходить такий чіткий, як колись. Хоч яким би слабким не був зір: треновані пальці – великий, вказівний і середній – пам’ятають свою звичну роботу. Спробуйте та переконайтесь, це корисно!

Чи знаєте ви? Світ в’язання дивовижний і захоплюючий!

Почитайте про: Плед ручного в’язання – кому і який?

 А чи чули ви про Всесвітній день в’язання на публіці? О, його святкують щороку у другу суботу червня. Це порівняно новий вид святкування працею і тільки працею. Започаткований парижанкою Даніель Лендес у 2005 році. Такий собі флешмоб на свіжому повітрі.

В'язання різнокольоровими нитками на дерев'яних спицях

  Усі, хто полюбляє в’язати, збираються у парках, кав’ярнях, на різних культурних майданчиках, щоб разом приємно провести час за улюбленою справою. У цей день організовують благодійні ярмарки, висвітлюють різні проекти, діляться новинками моди. 

Як приємно прикрасити свій дім виробами ручної роботи. І, не менш приємно, дарувати друзям, близьким, родичам, знайомим, різні в’язані вишукані речі. 

Нитки для в'язання та з'єднані металеві спиці

 Отож, чим більше випускається виробів масового машинного виробництва, тим ціннішими стають в’язані вручну речі. Адже їх, найчастіше не можна повторити на машині.

В’язання оригінальних цікавинок – творча робота. Цей процес викликає, у першу чергу, відчуття задоволення, власну значущість. За допомогою невичерпної фантазії, мотка пряжі, майстерності і теплоти рук на очах народжується щось нове, виготовлене з любов’ю і радістю.

Ручне в'язання гачком

В’язання та наші оригінальні цікавинки

В’язання, це основний вид рукоділля, яким ми займаємось на даний час. Всі наші оригінальні цікавинки – це 100% хенд мейд. Все виготовляється вручну.

На нашому осідку HandmadeLiuta ми висвітлюємо наші оригінальні цікавинки ручного в’язання, і не тільки!

В'язання жовтими плюшевими нитками на пальцях рук

Ми виготовляємо такі оригінальні цікавинки ручної роботи:

  • плюшеві пледи для дітей
  • плюшеві пледи для дорослих
  • іграшки амігурумі
  • м’які плюшеві іграшки звірята для всіх
  • в’язані шапки
  • шарф-палантин
  • шарф-хомут
  • інші в’язані оригінальні цікавинки
В'язані різнокольорові зайчики гачком із плюшевої пряжі

Відвідайте нас у Pinterest

Наші оригінальні цікавинки ручної роботи завжди приносять удачу, створюють затишок і комфорт. Тому, що виготовлені вони з любов’ю. Це ж основне гасло нашого сайту.

Перегляньте фрагмент виготовлення плюшевого пледу в’язанням на пальцях рук. Це оригінальна і креативна ручна робота. Плюшевий плед виготовляється без будь-яких інструментів. Умілі руки – наш головний інструмент!

Переглядайте наші світлини на осідку та у соціальних мережах, вибирайте, замовляйте, даруйте наші оригінальні цікавинки ручної роботи. Бо це креативні, стильні, сучасні, універсальні, практичні подарунки для будь кого – 100% ручна робота.

 А ви знали? За ручним в’язанням людина спалює 55 калорій протягом півгодини

В наших інтернет-крамничках на сторінках соціальних мереж Facebook та Instagram ви також можете замовити будь який уподобаний вами наш витвір ручного в’язання.

В'язані різнокольорові салфетки

1 думки про “В’язання – хто, коли і де?”

  1. Галина

    Дуже цікаво про в’язання. Класний сайт. А іграшки ручної роботи просто неймовірні. І плюшеві пледи класні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору