Втамуємо літню спрагу корисними напоями власного приготування
Ми втамуємо літню спрагу як завжди, поживними напоями власного приготування, і поділимося з вами деякими рецептами із нашого кулінарного блокноту. Бо жарким літніми днями практично цілодобово хочеться пити. І не будь-що, а щось поживне і корисне.
Наразі є великий вибір різних напоів, та все ж корисніше буде приготувати самому поживний і тонізуючий напій.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – ми втамуємо літню спрагу поживними напоями і ви теж зможете самі приготувати для себе поживну смакоту, коли прочитаєте цю статтю. Переконайтесь!
Як тільки на вулиці стає тепло, потреба людини у рідині зростає. Організм людини у спеку випаровує багато води з поверхні шкіри. Щоб не “зневоднитися” повністю, треба багато пити. А щоб менше хотілося пити, треба їсти легку їжу, відмовитися від солоного, гострого і солодощів.
Запам’ятайте! У спекотні дні краще відмовитися від солодких газованих напоїв. У них присутні барвники, ароматизатори та інші добавки, які не дають нашому організмові користі.
Вода, соки, лимонади, компоти, киселі, зелені чаї – всі ці напої користуються небувалим попитом як вдома, на роботі, так і в кафе, ресторанах і навіть на вуличних точках продажу бакалійних виробів.
Влітку організм дуже швидко втрачає необхідну йому вологу, яку потрібно постійно поповнювати.

Прочитайте про: Сезон шашликів: а ми готуємо ці смаколики ось так
Але газовані солодкі води травмують шлунки і кишківники. Соки, які продаються у магазинах мають багато консервантів та барвників. А це “хімія”, яка не піде на користь організму, а тим більше у спеку. Алкогольні напої у літню спеку пришвидшують зневоднення в організмі.
Тому не варто тамувати спрагу пивом чи вином, не кажучи вже про міцні напої.

Поцікавтесь: Про піст: мої роздуми та деякі життєві цікавинки
Тож ми самі споживаємо і вам рекомендуємо у спеку вживати такі напої:
- квас
- сік березовий власного приготування
- зелений чай
- проста вода з додаванням соку лимона або кислих ягід
Люди у спеку постійно шукають всі можливі способи, які допомагають вгамувати спрагу. І саме в цю пору року особливою популярністю користується квас. Єдина умова – споживайте справжній квас, без консервантів. Він містить важливі мікроелементи, амінокислоти і вітаміни групи В.

Відвідайте нас у Pinterest
Втамуємо літню спрагу – квас, напій №1
З давніх давен квас був постійним напоєм на столі наших предків. Його робили як у палацах багатих і знатних людей, так і звичайних селянських родинах. Квас – один з найкращих безалкогольних напоїв у спеку.
На Русі перша згадка про квас належить 989 року, коли київський князь Володимир скерував своїх підданих у християнство. Древній літопис так і говорить:”Роздати народу їжу, мед і квас”.
По-перше, квас, нормалізує обмінні процеси у організмі. По-друге, підвищує апетит. По-третє, має високу енергетичну цінність і підвищує працездатність.

Втамуємо літню спрагу: рецепти приготування квасу
Кожна добра господиня у давнину знала, як приготувати цей корисний і смачний напій. Рік у рік рецепти квасу передавалися з покоління у покоління. Сьогодні відомо безліч способів готування цього диво-напою, але традиційним все ж вважається рецепт хлібного квасу із сухарів.
Рекомендуємо вам такі поживні рецепти квасу:
- квас хлібний
- квас полуничний
- квас із порічок
- квас лимонний
- квас яблучний
- квас із сушених яблук
- квас з виноградного листя

Квас хлібний
Для приготування потрібно: 1 кг житніх сухарів, 5-6 л води, 1,5 склянки цукру, 40 гр дріжджів.
Житні сухарі обсмажуємо в духовці до золотистої скоринки. Складаємо у каструлю, заливаємо теплою водою і залишаємо у теплому місці на кілька годин, періодично помішуючи.
Отримане сусло охолоджуємо до 20 градусів. Додаємо дріжджі та цукор, помішуємо та залишаємо на 12 годин у теплому місці.
Готовий квас розливаємо у скляні банки або пляшки і зберігаємо у прохолодному місці. Ну і, звичайно ж, споживаємо.

Дізнайтесь: Пора полуниць: а ми самі вирощуємо і споживаємо оці смаколики
Квас полуничний
Готуємо: 500 грам полуниць, 2 столові ложки меду, 4 столові ложки цукру, 1 літр води, ¼ чайної ложки лимонної кислоти.
Полуниці промити, залити гарячою водою , витримати 10 хвилин, процідити.
З’єднати воду з медом, цукром, лимонною кислотою і все разом перемішати. Довести суміш до кипіння і остудити.
Розлити квас у пляшки. Можна додати у кожну по 3-5 родзинок. Пляшки щільно закупорити і залишити квас для дозрівання на 7 днів.

Квас із порічок
Потрібно: 1 кг порічок, 5 літрів води, 2 склянки цукру, 20 грам дріжджів.
Закидаємо цукор у воду і доводимо до кипіння. Тим часом порічки перетираємо, вичавлюємо сік і проціджуємо. Змішуємо сік порічок, сироп і дріжджі.
Готову суміш тримаємо кілька днів у теплі при температурі 25-30. Потім розливаємо у пляшки, закупорюємо і зберігаємо у прохолодному місці.

Квас лимонний
Для його приготування потрібно: 3 лимони, 500 грам цукру, 4 літри води, ½ пачки дріжджів, родзинки.
Перш за все, необхідно добре промити лимони. Воду для квасу кип’ятимо з цукром, охолоджуємо і додаємо вичавлений з трьох лимонів сік. З двох лимонів натерти цедру на дрібній терці і додаємо до виготовленого розчину., кладемо дріжджі і добре перемішуємо.
Готовий квас розливаємо у скляні пляшки чи банки, у кожну кладемо по 3 родзинки і закупорюєм. Ставимо у прохолодне місце. Через три 3-4 дні можна споживати готовий квас.

Квас яблучний
Беремо: 700 грам яблук, 300 грам цукру, 3 літри води, 30 грам пресованих дріжджів.
Яблука помити, нарізати і проварити 3-5 хвилин, наприкінці варіння додати цукор.
В охолоджений до кімнатної температури й переціджений відвар додаємо розведені у теплій воді дріжджі. Залишаємо квас для шумування на 12-15 годин, а потім розливаємо у пляшки.

Квас із сушених яблук
Для його приготування необхідно: 100 грам сушених яблук, 3 грами дріжджів, 3 столові ложки цукру, 4 склянки води, лимонна кислота до смаку.
Сушені яблука промити, залити окропом, накрити кришкою, остудити. Воду злити, додати до неї цукор, дріжджі і перемішати. Тримати у відкритому посуді до появи піни.
Напій перелити у скляні банки і зберігати у холодильнику. Подавати холодним.

Квас з виноградного листя
Беремо листя винограду, промиваємо і перемелюємо м’ясорубкою. 0,5 літра цієї суміші засипаємо у трилітрову банку та заливаємо перекип’яченою теплою водою до 30°C.
Засипаємо сюди ж склянку цукру, добре перемішуємо, закриваємо кришкою і кладемо у тепле місце. Через добу, коли зірве кришку, горловину зав’язуємо марлею. Перед цим вміст банки добре перемішуємо.
Днів 3-4 помішуємо суміш, щоб збагатити киснем квас. Проціджуємо та розливаємо у пляшки, додаємо по 3-5 родзинок.
Так, аналогічно, можна заготовити квас і з листя смородини, малини чи ожини. Такі напої не лише смачні. а й лікувальні – зцілюють шлунок, печінку, підшлункову залозу, нормалізують тиск, виводять з організму зайві солі.

Прочитайте про: Сік березовий: ми самі заготовляємо найкращі ліки від природи
Втамуємо літню спрагу березовим соком власного приготування
Березовий сік теж втамовує літню спрагу. Ми вживаємо сік власного приготування, який кожного року заготовляємо самі із своїх посаджених берізок. Це оригінальний, корисний, підтримуючий, лікувальний напій, подарований природою.
Сік березовий очищає нирки від солей, омолоджує шкіру. А ще він наповнює організм калієм, кальцієм, натрієм, магнієм, залізом. У літню спеку це чудовий освіжуючий напій.

Літню спрагу втамовуємо і трав’яними чаями
Зелений чай – чудовий антиоксидант, а ще він постачальник йоду, калію, міді, фтору, який зміцнює зуби і ще багатьох вітамінів. Такий чай тонізує і прискорює розщеплення жирів.
Його п’ють і гарячим, і холодним з додаванням м’яти, лимона, жасмину. А якщо напій вийшов міцним, його можна розбавити мінеральною водою.

Ми готуємо зелений чай із дикорослих рослин, які заготовляємо протягом літа. Такі чудові рослини як липа, горобина, калина, бузина, малина, ожина, шипшина, брусниця,чебрець, звіробій, верес, ромашка та багато інших, містять значну кількість фізіологічно активних речовин, важливих для нормальної життєдіяльності організму.
Але як у народі кажуть, оскільки користі від того, що кожного дня п’ємо на сніданок один і той же час мало, то можна кожен день тижня споживати різний чай. Головне знати, які рослини відносяться до яких планет.

Соціальні мережі і ми: Facebook та Instagram
Корисні зелені чаї на щодень
Отож, занотуйте. В неділю, день Сонця – можна частуватись чаєм з листочків кропиви. 8-10 листків заливають киплячою водою, настояти 5 хвилин і можна пити.
У понеділок, день Місяця, можна споживати чай з хвоща. Рослину заливають холодною водою, доводять до кипіння і кип’ятять протягом 5 хвилин.
Тим, хто не знає, як виглядає хвощ, рекомендуємо купити такий збір у аптеці.
У вівторок, день Марса, варто пити чай з листя вишні або дуба. Листя заливають киплячою водою і настояти 5 хвилин.
Для середи, дня Меркурія підходить чай ромашковий. На 1 літр води беремо 6-8 квіточок. Чай з ромашки не повинен бути міцним.
У четвер, день Юпітера. Цього дня готуємо чай з квіток кульбаби. 6-7 квіток заливаємо киплячою водою.
Для п’ятниці, дня Венери, найкраще підходять квіти деревію. Досить взяти 2 суцвіття на 1 літр води. Аптечний збір беремо 2-3 чайні ложки на 1 літр води.
У суботу, день Сатурна, готуємо чай із засушених квітів бузини (чорної). Беремо один зонтик на 1 літр води, якщо аптечний збір, то 2-3 чайні ложки на 1 літр кип’ятку.
Всі оці чаї потрібно пити без цукру, щоб краще відчути аромати кожного і втамувати літню спрагу.
Не завадить знати! Рештками трав’яних чаїв можна підживлювати хатні вазони.

А ще зелений чай може:
- настоєм зеленого чаю можна робити примочки для ніг при варикозі
- міцним чаєм промивають очі у разі запалень і нагноєнь
- припарки зі свіжої заварки зеленого чаю, накладені на уражене місце (синець, забій, пухлина) знімають набряк і хворобливість
- корисно вмиватися, щоб шкіра не старіла
- 5-6 горняток зеленого чаю на день без цукру допомагають схуднути

Втамуємо літню спрагу чистою водою
Отже, у спеку краще носити одяг з натуральних тканин і взуття на низьких підборах. А також, пити чисту негазовану воду. Така вода багатьом не до смаку: несолодка – несмачна, без бульбашок, кольору і запаху. Та саме таку воду рекомендують пити і не дуже сильно охолодженою.
Коли купляєте воду, уважно читайте етикетки. Якщо буде написано, що вода – лікувальна, то це означає, що пити її усім не рекомендується.
Якщо вживаєте просту воду і вона вам не до смаку, можете розбавити її соком лимона чи кислими ягодами.

Варто знати! Соки, кола, та інші газовані солодкі напої не втамовують спрагу у спеку. Вживання кави теж варто обмежити і захищатися від прямих сонячних променів. Бо це шкідливо, у першу чергу, для очей, волосся та шкіри.
Маємо надію, що наші поради принесуть вам користь і ви віднайдете свій корисний напій, який буде допомагати вам якнайкраще втамовувати літню спеку кожного дня.
Сторінка нашого осідку Контакти завжди до ваших послуг!
