Святий Миколай носить всім гостинці у розмальованій торбинці
Святий Миколай уже в дорозі! День, а точніше ніч, коли він приходить – найулюбленіша з усіх у році. І я, коли була ще малою, як і більшість дітлахів мого покоління, цього свята завжди чекала більше, ніж Нового року.
Часто вечорами напередодні, разом з братами і сестрами, не могла заснути – дуже хотіла побачити, як святий Миколай зайде до хати і зі свого величезного мішка витягне для всіх нас подарунки.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – ви дізнаєтесь, хто такий святий Миколай, звідки походить, чому його так поважають у нас і чому цей день найулюбленіший у році. Поцікавтесь!
А вже вранці, як тільки розплющила очі, намацувала під подушкою пакуночок. І не важливо, чи це були самі тільки солодощі, чи якась іграшка – я свято вірила у казку і в доброго Миколая.
Все затихло надворі,
Сяють зорі у горі,
Всі чекають-виглядають
Чудотворця Миколая.
Але щось він забарився.
Може, в небі заблудився?
В нього клопотів багато,
Бо заходить в кожну хату.
Все, що в нього в торбі є,
Чемним дітям роздає.
А коли підросла і стала дорослішою – зрозуміла, хто вдома виступає у ролі Миколая. Тож, задовго до свята нишпорила по всіх закутках, шукаючи святкового подарунка. Залазила і в шафу, шукала і в шухлядах, і антресолях у всіх кімнатах та все було марно.
Нас в родині було багато і мені було цікаво, куди можуть бути заховані подарунки святого для нас усіх.
Прочитайте про: Наші корисні поради: категорія життєвих підказок та цікавинок
А ще пригадую, як 19 грудня у школі завжди пахло мандаринами, апельсинами та шоколадними цукерками і кожен навперебій розповідав, що йому приніс святий Миколай.
Минали роки, і потім вже мої дочки з нетерпінням чекали, що такого цікавого і незвичного може принести їм святий Миколай. Який приходив не лише до нашого дому, а ще залишав їм подарунки і у люблячих дідусів, (бо бабусі їхні відійшли у вічність).
А які казкові листи з побажаннями вони писали до Миколая. І хоча складені ними списки деколи перевищували “можливості Миколая”, все одно вони отримували свої заслужені подарунки. Бо вони все таки були слухняними і чемними, і знали – що святий Миколай приходить завжди до чемних.
Мене звати Наталя. Я займаюсь, разом зі своїми дочками хенд мейд: в’яжемо спицями, гачком і просто на пальцях рук різні оригінальні цікавинки, а також – вишиваємо. Наш осідок (сайт) HandmadeLiuta – тому підтвердження.
Та не тільки рукоділлям ми весь час зайняті. Посвяткувати у колі сім’ї, родичів, друзів ми вміємо і любимо. І таке свято як день святого Миколая наша родина любить і поважає.
Поцікавтесь: Грудень місяць – ворота зими, ніч року
Святий Миколай: то хто він
Часто нас діти запитують про Чудотворця Миколая, але наша обізнаність обмежується лише тим, що він приносить малечі подарунки. Це зараз вже Інтернет може відповісти на будь-яке питання, а в часи нашої юності було ой як складно отримати ту чи іншу інформацію. А тим більше, якщо це про святих.
Отож, темної зимової ночі з 18 на 19 грудня святий Миколай сходить із небес до малюків, і не тільки. Звідти він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Сивобородий, у довгому золотистому фелоні приходить до кожної домівки і потайки розкладає подарунки, передусім – чемним, слухняним діточкам.
Дізнайтесь про: Плюшевий плед із пряжі Alize Puffy: модний тренд 2020 року, подарунок №1 на різдвяні та новорічні свята
Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить через двері, але часто невидимий. Подарунки підкладає під подушку. Часто його супроводжують світлокрилі янголята, а недалечко крутяться і чортики, котрі переконують святого, що діти були геть нечемні, тому не заслуговують на небесні гостинці. Бо самі рогаті вертихвости мріють вкрасти торбу з гостинцями.
Наші цікавинки як подарунки у Instagram та Facebook
Всі хлопчики і дівчатка отримають гостинці від святого. І лишень дуже неслухняні дістануть тоненьку різочку та наказ виправитися до наступного року.
Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата:
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує
З нами цікаво у Pinterest
Святий Миколай: історичні факти свідчать
Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина, походив із Греції і був архієпископом у Мірі Лікійській. За переказами, народився Чудотворець між 270 та 286 роками в грецькому місті-колонії Патара у провінції Лікія (Мала Азія), у багатій сім’ї і ріс доброю та чуйною до чужої біди дитиною.
Недовго тривало щасливе дитинство, бо батьки його померли дуже рано. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він жив під опікою родичів та таки відчував нестачу батьківської ласки і любові. Маленький сирота все частіше тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, котрі жили у темних глиняних хатах і часто лягали голодними спати. За переказами, після смерті батьків він все своє майно віддав бідним людям і виявив бажання стати священиком.
Минали роки. Миколай таки став священиком. Постійно опікувався дітьми-сиротами і хворими старими людьми. Він давав гроші бідним, але робив це так, аби ніхто не знав. Одного разу він врятував невинного чоловіка, багатодітного батька, від страти, запропонувавши за нього своє життя, проте помилували обох.
Розповідають ще про бідняка, в якого було три дочки. І ось однієї ночі, коли всі спали, Миколай підійшов тихо до хати і через вікно перекинув їм мішечок із золотом. Тож ці гроші дістались старшій дочці як придане.
Те ж сталося і з середньою дочкою. Чоловік не знав, хто приносив ті мішечки, однак вирішив простежити, аби подякувати. Він чатував ночами, щоб побачити людину, яка врятувала їх від голоду. І на третій раз, таки побачив Миколая, зі сльозами на очах подякував йому. Миколай тоді дуже засмутився, що його викрили, і попросив чоловіка нікому про нього не розповідати.
Саме ця легенда започаткувала традицію анонімних подарунків на Миколая у ніч з 18 на 19 грудня.
Прочитайте про: Наші плюшеві цікавинки як подарунки: хтось ще не знає про них
День святого Миколая
Священик Миколай своїм милосердям заслужив винагороду у Бога – благодать творіння чудес. Після смерті його визнали святим, а мощі 1087 року перенесли у місто Бар, що в Італії, де їх перепоховали. І от з того часу кожного року на день святого Миколая 19 грудня, ми справляємо це улюблене всіма свято.
Святий Миколай – другий після Бога заступник. У народних переказах святий Миколай боронить людей від стихійного лиха, а найбільше – на воді. Він же опікується не тільки людьми, а й дикими звірями. Існує легенда, що, навіть, закінчивши земне життя, святий Миколай продовжував здійснювати чудеса: рятувати мореплавців та потопаючих, звільняв засуджених.
Покровитель землеробства і худоби, господар усіх земних вод, захисник від усіляких бід і нещасть, він не є вигаданою особою.
Цієї чудової зимової казкової ночі, напередодні дня святого Миколая, всі мають бути щасливі. І ті, що роблять подарунки, і ті, що отримують, бо найбільше щастя – робити добро.
Бажаємо, щоб святий Миколай відвідав всі наші оселі і дарував нам щастя, радість і мирне небо над головою завжди і повсякчас!