Свято Покрови

Свято Покрови – народне, державне свято

Свято Покрови – шановане свято з глибини віків

Свято Покрови Пресвятої Богородиці християнами всього світу відзначається 14 жовтня. День цей нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід. Тому, почесне місце серед пошанованих свят на Україні посідає свято Покрови теж.

Одне з найбільших релігійних свят є ще й храмовим святом багатьох міст і сіл у нашій країні.

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – ви дізнаєтесь про Свято Покрови та інші події, які ми святкуємо цього дня. І, традиційно, про наші оригінальні цікавинки як подарунки. Поцікавтесь!

  А ще, цього дня у нас святкують День Українського Козацтва. Запорізькі козаки шанували особливо ікону Покрови. Багато храмів було побудовано ними, які вони присвячували Пресвятій Богородиці.

Свято Покрови, День захисника України, День Українського козацтва,

Прочитайте: “Творча здибанка”- виставка-презентація витворів ручної роботи

 День захисника України теж відзначається щорічно у день Покрови Пресвятої Богородиці та водночас з Днем Українського  Козацтва і Днем УПА.

Указом президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року встановлено державне свято – День Захисника України, та скасовано святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого.

Свята Покрова у пошані у наших пращурів

Дізнайтесь про: Оригінальні цікавинки ручної роботи

 Віруючі цього дня відвідують храми. Під час служби вони звертаються, як і в минулі часи до Божої Матері, і просять захистити їх, їхні сім’ї, країну.

Пресвята Богородиця завжди була взірцем смиренної і великодушної матері, що повсякчас молиться за своїх дітей і завжди приймає Божу волю.

Свято Покрови - храмове свято у с.П'ядики і церква Покрови Пресвятої Богородиці

Поцікавтесь: Про піст: мої роздуми та деякі життєві цікавинки

 А ще наші предки вірили, що свято Покрови приносить з собою добро, мир, довіру та любов. Тому у цей день відбувається у нас багато весіль. Люди одружуються і вірять, що їхній шлюб тепер завжди буде під захистом Пресвятої Богородиці.

Історичні факти про свято Покрови

 Це велике християнське свято було встановлено у кінці Х – на початку ХI століття. За давніми переказами, йому передувала подія, що сталася 910 року у передмісті Константинополя – Влахерні.  

 В той час тривала війна, місто було оточено сарацинами. До храму тоді зійшлося багато людей і вони благали, щоб Небесна заступниця врятувала місто від ворогів. Бо сил оборонятися у них вже не було. 

Свято Покрови на честь Пресвятої Богородиці, яка покрила омофором віруючих у скрутну годину

 Був у цьому храмі тоді і праведний чоловік на ім’я Андрій зі своїм учнем Єпіфаном. І вони побачили, як Пресвята Богородиця – Діва Марія зняла з голови біле покривало-омофор та розстелила над віруючими.

 Ця подія так вразила, надихнула і окрилила мирян, що вони зібрали останні сили, та вдарили по неприятелю ( сарацинах – арабських племенах) і перемогли.

 Про заступництво Божої Матері звістка вмить розійшлася світом. Відтоді і відзначається свято Покрови Божої Матері.

Пресвята Богородиця, яку зображують з покривалом-омофором у храмах

Прочитайте про: Наша світлиця: про наше вчора, сьогодні і завтра

Свято Покрови – давнє українське свято

 За свідченнями історичних джерел, Пресвята Богородиця – Владичиця Богоматір була символом і покровителькою українських козаків. Захисники рідної землі вже у ті часи носили натільний хрест із її зображенням.

Вибираючи місце для Січі (висічених дерев’яних укріплень), спершу будували Покровську церкву, а вже потім інші споруди.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці с.П'ядики

 Вояки УПА теж відважно боронили свою землю під покровом Пресвятої Богородиці. Бо Матір Божа, була і зараз є символом і покровителькою нашої держави, а віднедавна – й українського війська.

Свято Покрови, День УПА, День Захисника України, День Українського козацтва

Вшанування Богородиці у народних традиціях

 У народній традиції Покрову вважають опікункою весіль. Богородиця – заступниця жінок, згадане свято – переважно дівоче. Молоді дівчата чекали Покрову з особливою радістю. Адже у той період починалися вечорниці.

Святковий набір на вечорниці

Поцікавтесь про: Жовтень місяць – багрово-золотавий художник природи

 Твердо вірячи у здатність Покрови сприяти шлюбу, на свято незаміжні дівчата вранці бігли до церкви, щоб поставити свічку перед іконою Богородиці. І, молилися, промовляючи: – Свята Мати Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, хоч хустиною.

 Саме між Покровою і Михайлом (21 листопада) у давнину, та і у нашому сьогоденні – найактивніша пора весіль. Свято Покрови завжди зустрічали у гарному настрої. Вважалося, що сумувати не можна, треба веселитися, ходити у гості і самим вдома приймати гостей.

Зі святом Покрови

Народні прислів’я та повір’я

 Із днем Покрови пов’язано багато народних прикмет та фенологічних спостережень:

  1. Яка погода на Покрову – такою буде зима.
  2. Якщо цього дня сніг не притрусив землю, то не покриє в листопаді і грудні.
  3. На Покрову зранку осінь, а після обіду – зима.
  4. Коли на Покрову вітер, то і весна буде вітряною.
  5. Якщо вітер з півдня низовий – зима видасться теплою, а з півночі горішній – холодною, із заходу – сніжною, зі сходу – вітряною.
  6. Коли досі не опало листя з вишень – на теплу зиму, а облетіло – чекайте холодів.
  7. На Покрову протягом дня вітер змінює напрямок – зима буде мінливою і нестійкою.
  8. Якщо до Покрови журавлі не відлетять, то зима настане поволі.
Плюшевий плед ручного в'язання рожевого кольору та в'язаний плюшевий зайка молочного кольору з рожевим бантиком як подарунок

Завітайте до нас у Pinterest

Наші цікавинки як подарунки для майбутніх захисників

 На Покрову Пресвятої Богородиці, як і на багато інших релігійних свят, існують заборони. Віруючі намагаються не порушувати їх, щоб не образити Діву Марію і не залишитися без її захисту. 

 У цей день потрібно відмовитись від будь-якої брудної роботи: не можна прати, прибирати, копати, рубати, а також, і займатись рукоділлям. Категорично заборонено лаятися і сваритися, особливо з близькими людьми.

Плюшевий в'язаний ведмедик з білим бантиком як подарунок на свято Покрови майбутнім захисникам

Прочитайте: Святий Миколай прийде до всіх: про найулюбленіше свято дитинства

 Отож,і ми будемо відпочивати і святкувати це величне свято нашого народу. А вашій увазі хочемо презентувати наші цікавинки ручного в’язання. Для майбутніх захисників і захисниць – це цікаві та оригінальні подарунки. 

 А також, і для майбутніх наречених. Наші плюшеві м’які іграшки ручної роботи завжди віднайдуть своїх прихильників. Бо це креативні та неповторні подарунки ручної роботи. Тож, придивіться до наших оригінальних цікавинок ручного в’язання.

 Підтримуйте звичаї і традиції нашого народу. 

Біло-блакитний зайка з бантиком та спідничкою для майбутніх наречених як подарунок

Дізнайтесь: В’яжемо плюшеві іграшки – для всіх, без винятку

 Цікавтесь, переглядайте, вибирайте, замовляйте та даруйте наші цікавинки ручного в’язання своїм дітям, рідним, друзям знайомим, колегам…

Сторінка нашого осідку (сайту) Контакти завжди до ваших послуг.

 Варто знати! Все творимо для вас з любов’ю та душею!

 Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, вітаємо всіх!

В'язані плюшеві іграшки-восьминоги як подарунки для майбутніх захисників.

1 коментар до “Свято Покрови – народне, державне свято”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху