Смачна картопля – другий хліб у нашому повсякденні
Смачна картопля нами готується завжди. Деколи ми її варимо, а деколи – смажимо. Не кожного дня, правда, ми вживаємо цей поширений у нас овоч. Але без неї теж неможливо наситити наш смачний буденний та святковий стіл.
Як не як, та все ж картопля – то наш другий хліб. Деякими секретами підготовки до смачного приготування картоплі я хочу поділитися з вами у цій статті.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – смачна картопля, яку ми готуємо залюбки і в свята, і в будні, буде присутня також і на вашому столі. Спробуйте!
Мене знати Наталя. Я займаюсь хенд мейд: в’яжу спицями, гачком та просто, на пальцях рук різні оригінальні цікавинки, про які ми описуємо на нашому осідку (сайті). Мої, вже дорослі дочки мені теж допомагають творити різноманітні цікавинки ручного в’язання..
Це, у першу чергу, креативні та неповторні подарунки ручної роботи, для всіх: і для малюків, і для дорослих. Ознайомитись та придбати наші цікавинки ручного в’язання ви можете на наших сторінках у таких соціальних мережах як Facebook і Instagram.
Також сторінка нашого осідку Контакти завжди до ваших послуг, якщо бажаєте замовити якусь нашу оригінальну цікавинку.
Прочитайте: В’яжемо плюшеві іграшки – для всіх, без винятку
Та не тільки рукоділлям ми займаємось залюбки. І на кухні любимо поратись, та готувати різні смаколики теж вміємо. Картопля, як і інші поживні овочі, такі як капуста, помідори, огірки, салат, петрушка, селера, часник, цибуля, та багато інших, займає чільне місце у наших кулінарних рецептах.
До вашого відома! У природі існує більше 200 видів картоплі! Селекціонери у своїй роботі використовують поки тільки п’яту частину з них. Їм вдалося вже вивести фіолетовий, синій, помаранчевий і червоний овоч.
Дізнайтесь про: Свято Покрови – народне, державне свято
Картоплю ми вирощуємо самі, і самі свою ж картопельку споживаємо. Любимо і варену, і смажену, і “в мундирах”. І смачні та хрумкі деруни полюбляємо часто готувати теж.
Поцікавтесь: Хрумкі деруни: 10+ секретиків приготування
Смачна картопля: правильно варимо та смажимо
Чистити картоплю рекомендують ножем із нержавіючої сталі, оскільки при контакті із залізом руйнується вітамін С. Візьміть це до уваги.
Прочитайте про: Корисний посуд: про каструлі та їх призначення на кухні
Очищені бульби можна зберігати без води не більше години, склавши їх у посудину та накривши чистою вологою тканиною.
Картоплю найкраще відварювати в емальованому посуді без дефектів, з щільно закритою кришкою.
Щоб картопля не потемніла, у воду у якій вона лежить до готування бажано додати трохи лимонного соку. Коли збираєтесь варити картоплю, то краще класти її в окріп. І стежте, щоб не припинялося кипіння.
Для холодних страв картоплю як і моркву та буряк варять у шкірці. При цьому втрата поживних речовин зменшується на 2-3 рази.
Щоб на картоплі не з’являлися чорні плями, у киплячу воду можна додати кілька крапель оцту. Смак картоплі при цьому не зміниться. А щоб картопля вийшла смачною та поживною, при варінні додайте трохи кропу. Можна додавати, як і свіжого, так і засушеного.
Відварюючи картоплю, можна додати до неї 2-3 зубчики часнику, лавровий листок або сиру цибулину. Картопля буде дуже смачна.
А якщо ви хочете, щоб картопля не розвалювалася, то варто у каструлю, де вариться картопля додати капустяного чи огіркового розсолу. Солити картоплю потрібно на початку варіння. Якщо хочете, щоб картопля зварилася швидко, потрібно додати до неї шматочок вершкового масла.
Коли готуєте картопляне пюре, то розбавляйте його тільки гарячим молоком. Зі старої картоплі пюре буде смачнішим і повітряним, якщо додати до нього збитий білок.
Варто знати! З молодої картоплі варити пюре не варто.
Дізнайтесь про: Будьмо здорові: 10 простих вправ для оздоровлення організму
Картопля – універсальний овоч
Коли варите картоплю “в мундирі”, проколіть шкірку в декількох місцях виделкою, і вона не тріскатиме. Щоб картоплю “в мундирі” було легше чистити, додайте у воду при варінні трохи олії. А після зняття з вогню, облийте відразу її холодною водою.
Коли смажите картоплю, старайтесь класти її рівномірно, шаром не більше як 5 сантиметрів. Смажену картоплю краще солити не відразу, а при напівготовності. Смажена картопля добре підрум’яниться, якщо перед смаженням її злегка посипати борошном.
Картоплю смажать на дуже розігрітій сковороді і солять, коли скибочки з усіх боків зарум’яняться. Якщо посолити її раніше, сік витече, змішається з жиром, скибочки втратять форму, колір і смак.
Перед тим, як смажити картоплю у фритюрі, підсушіть її рушником, тоді вийде суха, хрустка скоринка. Якщо ви смажите картоплю, заздалегіть відварену у шкірці, кладіть її у сильно розігрітий жир.
Готуючи картопляний рулет чи запіканку, змастіть його зверху яйцем, посипте тертим сиром та побризкайте розтопленим маслом, а потім ставте в духовку.
Щоб терта картопля, з якої будете готувати деруни, не потемніла, додайте до неї трохи гарячого молока.
Поцікавтесь: Великодній вишитий рушничок – оберіг родинного великоднього кошика
Картопля: зберігаємо правильно
Картопля зберігається добре в темному прохолодному місці за температури не нижче 0°C. Якщо, з якихось причин вона у вас трохи промерзла, то крохмаль швидко перетворюється на цукор, і бульби стають солодкими та несмачними.
Проте викидати їх не поспішайте – у теплому приміщенні через кілька днів вони знову стануть нормальними: під впливом тепла в них цукор перетворюється в крохмаль.
Правда, це не стосується декількох центнерів обмороженої картоплі. Тоді вона потемніє і стане непридатною до споживання.
Приготуйте собі отакі смаколики із картоплі
Всім відомо, що головне призначення їжі – це не тільки отримання задоволення від страви, скільки забезпечення організму вітамінами, мінералами, вуглеводами та жирами у необхідній кількості.
Тому, важливим моментом у приготуванні їжі є не тільки забезпечення гарного смаку, а й збереження корисних властивостей компонентів.
Тож, рекомендую вам приготувати ось такі поживні смаколики з картоплі.
Картопля, смажена по-грецьки
Для приготування потрібно:
- 8-10 картоплин
- 300 грам солодкого перцю
- 200 грам бринзи
- 4 столові ложки посіченої цибулі
- 4 столові ложки пряженого молока
- 2 зубчики часнику
- 2 столові ложки посіченої зелені петрушки
- перець мелений
- сіль
Картоплю наріжте скибочками. Обсмажте на маслі до золотистого кольору. Перець, почистивши від насіння, наріжте соломкою.
Найперше поспасеруйте на маслі цибулю, додайте перець, подрібнений часник, картоплю, бринзу, зелень петрушки, сіль, перець. Підсмажте ще 5 хвилин. При подачі оформіть кільцями цибулі, солодким перцем, зеленню.
Запам’ятайте! Якщо петрушку мити не холодною, а теплою водою, вона буде ароматнішою!
Прочитайте про: Плед + іграшка + пінетки: все для малят в’яжемо руками
Картопля по-швейцарськи
Для приготування цього блюда беремо:
- 6-7 картоплин
- 150 грам твердого сиру
- 1,5 склянки сметани
- 20 грам вершкового масла
Картоплю наріжте кружальцями, сир – тонкими скибочками. Викладіть картоплю в змащену маслом форму, перекладаючи скибочками сиру. Залийте сметаною і покладіть шматочки масла.
Запікайте 35-40 хвилин при температурі 180°C. Подавайте запечену картоплю із салатом зі свіжих овочів, прикрасивши зеленню.
Картопля, приготована по-фінськи
Беремо:
- 1 кілограм картоплі
- 300 грам свіжого оселедця
- 2-3 столові ложки борошна
- 1 велика цибулина
- 3 яйця
- 1 склянка молока
- сіль
Картоплю почистити і нарізати скибочками. Глибоку сковорідку змастити олією і викладіть в неї картоплю. Зверху – шар почищеного і нарізаного оселедця, потім – подрібнену цибулю.
Посоліть, посипте борошном, полийте олією і поставте на малий вогонь. Тушкувати під кришкою до готовності картоплі.
Молоко і яйце збийте і залийте страву, не перемішуючи. Поставте сковороду в добре розігріту духовку і запечіть до утворення рум’яної скоринки.
Хто любить страви з майонезом, можна його використати замість яєць і молока.
Маю надію, що мої корисні поради про картоплю та її правильне приготування стануть у нагоді вам.
Тож, готуйте смачні страви з картоплі, та споживайте в міру оцей корисний та поживний овоч.