Сік березовий

Сік березовий: ми самі заготовляємо найкращі ліки від природи

Сік березовий – цілющий напій природи

 Ми сік березовий стараємося заготовляти для себе власноруч зі своїх посаджених берізок. Взагалі то, це не ліки, а подарований природою добрий підтримуючий засіб, який варто застосовувати в комплексному лікуванні і головного болю, і кашлю, і, навіть при захворюванні суглобів.

Ось про такі корисні властивості березового соку я хочу поділитися з вами у цій статті. 

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – ви дізнаєтесь багато цікавого про сік березовий, а також зможете заготовити його за нашими рецептами. Спробуйте!

 Мене звати Наталя. Я займаюсь ручним в’язанням на спицях, гачком і просто, на пальцях рук. Це – моє хобі, яке перейшло вже у повсякденну звичку. Вже й дочки мої допомагають мені у деяких творчих фантазіях, виражених у пряжі різних видів.

Придбати наші оригінальні цікавинки ручної роботи ви можете і у наших інтернет-крамничках на сторінках соціальних мереж Facebook та Instagram.

 Та не тільки в’язанню я приділяю увагу. За своїм здоров’ям і здоров’ям сім’ї я теж слідкую. Люблю також сама готувати різні корисні поживні смаколики, страви, напої, соки. 

Про все це ви маєте змогу дізнатись на нашому осідку (сайті) HandmadeLiuta .

Сік березовий беруть з берези

Дізнайтесь: Березень – перший місяць весни, “ранок року”

 На дворі зараз весна. Природа оживає, розпускаються бруньки на деревах. Разом із першими вісниками – підсніжниками, прокидається і білокора “зцілителька” – береза.

Ще нашим далеким предкам було відомо, що таке дерево як береза навесні вихлюпує в листя всі життєві сили, які накопичувала протягом зими. 

Сік березовий готовий до споживання

Дізнайтесь про: Чудодійний лимон: 45+ цікавинок про корисний і поживний фрукт

 Тож варто використати такий поживний та цілющий напій як березовий сік, і заготовити собі трохи такого смаколика.

Актуальна порада! Береза здавна славиться своїми бруньками, гілочками, корою, які мають лікувальні властивості. Але чи не найбільше береза стає нам у пригоді своїм соком-нектаром!

Сік березовий: де і звідки брати

 Взагалі то, я би радила виростити у себе таке чудове дерево як береза. І не одне. Два, три деревця повністю задовільнять ваші потреби. Але не у всіх є така можливість. А білокорі берізки є справжньою окрасою дачної ділянки. 

Береза весною після сокоруху

 Ми з чоловіком так собі вирішили і посадили. Тепер знаємо, що сік березовий, який ми заготовляємо, з наших доглянутих берізок дійсно чистий та цілющий.

 Найкраще пересадити це деревце з лісу, де буває багато самосіву. Хоча, березу можна “виплекати” і з насіння. Та то вже дуже довгий процес. А хочеться мати вже і одразу велику, дорослу.

Не завадить знати! Викопуючи березу для пересадки, старайтесь брати її з великою грудкою землі.  Бо у білокорої красуні доволі розгалужене коріння.

Береза влітку

Поцікавтесь: “Плюшева країна” ручного в’язання: 55+ цікавинок про її творців і про тоті оригінальні витвори handmade

Сік березовий брати – не кран від води відкривати

 Ми заготовляємо сік березовий у помірних дозах. Стараємось не “викачувати” все до останньої краплі. Отож, спочатку підготовлюємо скляні банки, такі собі збірнички для соку, та підставки для них. Потім чоловік заготовляє дерев’яну еко трубочку, по якій буде стікати сік з берези.

Сік березовий бажано заготовляти так

Прочитайте про: Про вино: 55+ цікавинок для правильного споживання

 А виготовляє він її з бузини, яка теж росте у нас на дачі. Ця деревина-кущ теж має цілющі властивості. І стікаючи по такій трубочці, сік березовий посилює свій помічний вплив.

 Трубочки виготовляються десь 15-17 сантиметрів у довжину. Садовою ножівкою вирізаються такі заготовки товщиною 10-15 міліметрів, потім висвердлюються серединки, зачищається кора і все. Еко трубочка для заготівлі соку готова.

Дерево бузина з якої виготовляють трубочки, по яких стікає сік з берези

Прочитайте про: Будьмо здорові: 10 простих вправ для оздоровлення організму

 У берези на висоті 50-70 сантиметрів з південної сторони від землі чоловік висверлює отвір на глибину 3-5 сантиметрів під діаметр трубочки. Наші берези ще молоді, кора не дуже товста. 

 А коли кора у дерева товста, то необхідно сокирою підчистити верхній грубий шар і свердлити до 5-8 сантиметрів вглиб.

Сік березовий ми заготовляємо так

До речі! Згодом зтесану кору можна використати для приготування настоянки, у якій добре вимочувати ноги, щоб не боліли і не пітніли!

 Неодноразово приходилось бачити, як деякі збирачі соку замість трубочок ставлять різні металеві жолобки. Ми радимо так не робити, бо сік стікаючи по блясі, окислюється. А вітак втрачає свої смакові та лікувальні властивості.

Сік березовий стікає по трубочках з бузини у скляні банки

 Сік ми заготовляємо доти, поки він не починає жовтіти, а на березі не починають розпускатися листочки. Після закінчення збору соку з дерев виймаємо наші трубочки, а натомість забиваємо в отвори пробки, вистругані з березових гілок. Це допомагає запобігати витіканню соку і виснаженню дерева, а також швидкому загоєнню “ран”. Можна місце з кілочком замастити і землею.

 При такому шанобливому ставленні до білокорих красунь кожного року, віримо, що аж до глибокої “старості “, пригощатимуть вони нас своїм цілющим нектаром. І вам радимо теж так робити!

Березовий гай влітку

Березовий сік: рецепти консервування з нашого блокнота

 З незапам’ятних часів відомо було ще нашим предкам, що термін зберігання натурального березового соку незначний – лише до однієї доби. А ще, натуральний сік березовий містить (1%) сухих речовин та має невелику кислотність.

Тому для покращення смакових даних та більшої гарантованої якості  та зберігання продукції додають цукор, лимонну або молочну кислоту.

 Березовий сік для зберігання бажано консервувати. Хоча можна з нього приготувати і квас.

Простий спосіб заготівлі соку: 

  • беремо 1 літр березового соку
  • 125 грам цукру
  • 5 грам лимонної кислоти

 Нагріваємо сік до повного розчинення цукру, але не кип’ятимо. Гарячий сік проціджуємо через чисту марлю, складену у 2-3 шари і розливаємо у банки або пляшки. Закриті банки можна додатково простерилізувати хвилин 15 у воді при температурі 90°С.

Березовий сік смачний та поживний

З нами цікаво у Pinterest

 А ще наші улюблені рецептики такі:

  • беремо 2-4 кружальця лимона
  • 2-4 кружальця апельсина + 0,5 чайної ложки лимонної кислоти
  • 1 чайна ложка лимонної кислоти
  • листочки сухої м’яти + 0,5 чайної ложки лимонної кислоти

 На дно 3-літрової банки кладемо  3 повні столові ложки цукру у будь-який з перелічених варіантів. На банку ставимо марлю, сладену у декілька шарів і заливаємо підігрітий березовий сік, закриваємо кришками.

Гілки берези на початку літа

 Квас із березового соку готуємо так:

  1. Проціджений “сирий” сік заливаємо у 3-літрову банку.
  2. Кладемо черству скоринку чорного хліба.
  3. На банку натягуємо гумову рукавичку і ставимо у холодне темне місце.
  4. Через 3-4 дні сік починає бродити, каламутніє і стає кислуватим.
  5. Через 2-3 тижні виходить напій, схожий на квас, кислий, з приємним ароматом.

 Такий зброджений квас необхідно зберігати  в прохолодному погребі або у холодильнику, щоб призупинити або уповільнити подальше бродіння.

Варто знати! Березовий квас зберігається майже до середини літа. Але треба стежити, щоб зі самого початку на поверхні квасу не утворилася плівка плісняви.

Сік з берези: яка користь з погляду медицини

 Багато хто із задоволенням споживає сік березовий, та мало хто знає, в чому його користь. В першу чергу сік очищає нирки від солей, ним лікують шкіру. Помічний він також при захворюваннях легенів, він очищає весь організм, зміцнює імунну систему людини. Це просто чудовий освіжаючий напій у літню спеку.

 Березовий сік – неповторний весняний дарунок. До його складу входять цукри (фруктоза, глюкоза, сахароза), органічні кислоти, ферменти і речовини, що володіють високою антимікробною активністю (фітонциди), чимало мінеральних елементів, яких потребує ослаблений весняним гіповітамінозом організм. 

Березовий сік у банках та весняні квіти нарциси

 А ще, коли ми споживаємо березовий сік, заодно поповнюємо свій організм калієм, кальцієм, натрієм, магнієм, залізом, марганцем та міддю. Весняний березовий сік вважається одним з кращих дієтичних засобів.

 Цілющі властивості цього прозорого напою зміцнюють сили тих, хто має захворювання легенів, артрит або бронхіт. Проте людям з сечокам’яною хворобою та виразкою шлунка варто таки проконсультуватись з лікарем, перш ніж вирішити оздоровлюватися за допомогою березового соку.

Береза взимку

 Систематичний прийом березового соку має тонізуючу дію. Якщо випивати хоча б склянку на день, будете відчувати себе бадьоріше та енергійніше, зникнуть сонливість, пригніченість та втома.

 Бажаємо вам – споживайте сік березовий у помірних дозах, підтримуйте свій організм у тонусі і бережіть природу.

 Отож, маємо надію, що наші корисні поради та свіжий березовий сік стануть вам у нагоді. 

Поживний і смачний березовий сік готовий до споживання

2 коментарі до “Сік березовий: ми самі заготовляємо найкращі ліки від природи”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху