Сезон шашликів ми розпочинаємо навесні
Сезон шашликів у більшості, мабуть, як і у нас розпочинається у травні місяці. По перше, у цьому місяці багато святкових днів, по друге – теплі травневі дні асоціюються з походами на природу, поїздкою на дачу або хоча б вечірніми посиденьками в альтанці біля будинку.
А всі ці заходи міцно пов’язані з єдиною культовою, дуже поширеною і народною улюбленою стравою – шашликом.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – про наш сезон шашликів та про інші цікавинки з його приготування ви дізнаєтесь саме у цій статті. Поцікавтесь!
Отож, настав час вилазок на природу. А на свіжому повітрі завжди добрий апетит. І добре, коли є місце, час і охочі посидіти та посмажити шашлик.
Мене звати Наталя. Я вже багато років займаюсь рукоділлям, а ручне плетіння – це моє улюблене хобі. І мої дочки, вірні помічники, вже теж майcтерно володіють ручним плетінням, вміють і спицями, і гачком, і просто, на пальцях рук, творити різні оригінальні цікавинки ручної роботи як подарунки.
Осідок (сайт) наш HandmadeLiuta тому підтвердження.

Прочитайте про: Місяць травень – останній весняний місяць
Та не тільки в’язанням ми весь час зайняті. Любимо працювати на свіжому повітрі, доглядати квіти, городину, сад. А заодно, відпочити на природі, ну і смачно та поживно поїсти на свіжому повітрі. М’ясні страви, а особливо шашлик ми любимо теж готувати.
Отже, сезон шашликів ми розпочали і хочемо з вами поділитись деякими корисними порадами з нашого кулінарного записника.
Сезон шашликів: вибираємо м’ясо
Багатьом, мабуть відомо, що для шашлику найкраще підходить свинячий ошийок (частина, яка розташована вздовж хребта на шиї).
Ну, а якщо ви робите шашлик з яловичини, то радимо брати вирізку уздовж хребта – балик. І, само собою, шашлик краще готувати зі свіжого м’яса, а не з розмороженого: у ньому більше корисних речовин.

Поцікавтесь про: Про піст: мої роздуми та деякі життєві цікавинки
М’ясо не має бути тьмяним. Якщо у нього такий колір – це свідчить про те, що воно старе і несвіже. А значить, може бути трохи зіпсутим. На зрізі м’яса не має бути зеленуватого відтінку.
Свіже м’ясо має завжди тонку скоринку блідо-рожевого або блідо-червоного кольору. У свинини колір на розрізі рожево-червоний, у м’ясі з великої рогатої худоби – червоний, у телятини – білувато-рожевий, а у баранини – коричнево-червоний.
Зверніть увагу! М’ясо, у якому виявлено личинки глистів не можна їсти, і навіть, давати домашнім тваринам. Наявність у м’ясі личинок глистів можна визначити візуально – це круглі ущільнення подібні на зернятка проса.
Якщо ви ріжете м’ясо і чути незрозумілий хрусткіт ( ну, якщо це, звичайно, не кістка) це може свідчити про те, що в м’ясі вже є глисти. Так хрумтять кальцієві капсули в які “закутані” личинки глистів.

Сезон шашликів: без маринаду ніяк
Для того, щоб шашлик вийшов смачним і поживним, м’ясо потрібно замаринувати. Маринади дають м’ясу додаткового смаку за рахунок спецій, кислоти та інших інгредієнтів. Маринування пом’якшує м’ясо, особливо свинину.
Найкращим маринадом для шашлику по праву ми вважаємо вино. І тільки справжнє (не порошкове) біле сухе вино. В середньому, на кілограм м’яса достатньо 300 грамів маринаду. Ну і також головним інгредієнтом шашлику з м’яса є цибуля.
Тож, у кухоль з вином додаємо спеції. У магазинах вже є готові спеції до шашлику. Кожен може підібрати до свого смаку. Однієї пачки спецій вистачає на 1 кілограм шашлику.

Прочитайте: Сік березовий: ми самі заготовляємо найкращі ліки від природи
Далі нарізаємо м’ясо прямокутними шматочками вагою близько 100 грамів. В емальований посуд кладемо нарізані кільця цибулі. Для шашлику вибираємо невелику – краще нанизати на шампур шар м’яса, шар цибулі. На кілограм свинини у нас йде приблизно кілограм цибулі.
Розмішуємо спеції у вині й заливаємо м’ясо. Накриваємо тарілкою і ставимо зверху вантаж. Маринуємо м’ясо зазвичай десь годин 8-10, у холодильнику. А буває, що і скоріше приходиться готувати шашлик, тоді лиш 3-4 години тримаємо м’ясо у маринаді при кімнатній температурі.
А ще ми любимо маринувати м’ясо у червоному домашньому вині із чорносливом. Можна брати для маринаду і портвейн. При цьому м’ясо у процесі маринування потрібно кілька разів перемішати.
Пробували декілька разів маринувати м’ясо у пиві, можна брати будь-якого сорту. Тільки пиво зараз не те, що було раніше…

Дізнайтесь про: Курячі яйця: 40+ цікавинок про поживний пташиний продукт
Маринад для приготування шашлику потрібен 100%
Смачний шашлик можна приготувати за допомогою звичайної мінеральної води і соку лимона. Потрібно видавити один або декілька лимонів у м’ясо і залити мінеральною водою.
Також можна маринувати м’ясо і в майонезі, (приблизно пачка на кілограм м’яса). А можна приготувати і “рожевий соус”, якщо додати у майонез кетчуп.
Смачний і ніжний шашлик можна отримати, якщо приготувати такий маринад: 1,5 літра кефіру будь-якої жирності плюс спеції! До цього маринаду потрібно додати кілька шматочків білого хліба: він витягне зайвий жир і зробить м’ясо дуже ніжним.
А якщо у вас є мариновані помідори, то ви сміливо можете приготувати маринад у такому соусі. Тільки цибулю у такому випадку потрібно різати не кільцями, а дрібно посікти. А сіль додавати вже безпосередньо перед нанизуванням м’яса на шампури. Для маринаду краще використовувати грубу морську сіль.

Прочитайте ще: Чудодійний лимон: 45+ цікавинок про корисний і поживний фрукт
Шашлик цибулею не зіпсуєш
Цибулевий сік збагачує смак шашлику як ніщо інше. Надто сильно подрібнювати її не слід. В основному, нарізаємо її кільцями. Кладемо цибулю поверх м’яса, добре солимо грубою сіллю і мнемо руками. Як тільки дає сік, додаємо основний маринад.
А крім цибулі, у маринад можна покласти кілька розчавлених зубчиків часнику.
Варто знати! Після маринування цибулю слід викинути, а не нанизувати на шампури разом з м’ясом.
У нас вона іде у перегній. Якщо дуже хочете готувати шашлик з цибулею, то радимо приготувати свіжу, а не з маринаду.

Отож, мариновані шматки м’яса запікаємо над розпеченим деревним вугіллям, приготовленим з деревини фруктових порід дерев, краще вишневих. Щоб м’ясо просмажилося рівномірно, час від часу його необхідно повертати.
Що робити із залишками маринаду? У процесі смаження шашлику час від часу можна змочувати у ньому пучок ароматичних трав (чебрецю чи розмарину, можна і разом взятих) і наносити на поверхню м’яса. Воно матиме дуже пряний аромат.
Поливати м’ясо маринадом не слід. За кілька хвилин до готовності шашлику можна кинути у вугілля кілька гілочок базиліка.
При смаженні не рекомендуємо використовувати будь-які прянощі – вони згорять при осмажуванні і можуть надати м’ясу досить гіркого присмаку.
Готовий шашлик зазвичай подаємо до столу із дрібно нарізаною цибулею, заправленою соєвим соусом, столовою зеленню, овочами.
Найкраще приправляти м’ясо перцем та іншими спеціями, коли воно вже повністю готове, за кілька хвилин перед подачею на стіл. Спеції бажано використовувати мелені.

Відвідайте нас у Pinterest
Сезон шашликів: без соусів не обійтись
Всім відомо, що лідируючі позиції в рейтингу шашличних соусів міцно закріпилися за томатним кетчупом. Наразі супермаркети пропонують різні різновиди цього продукту. А ще у народі популярністю користуються кавказькі соуси: аджика, сацебелі, ткемалі, а також – соус барбекю.
У всіх них, без винятку, пряний і кислуватий смак. І це не випадково: м’ясо краще засвоюється при наявності кислоти. Не дарма ж його прийнято запивати вином.
Оригінальні соуси до шашлику:
- сметанний соус
- томатний соус
- часниковий соус
Сметанний соус. Потрібно приготувати: 200 мл. сметани, 1 маринований огірок, 1-2 зубчики часнику, 0,5 пучка зелені, сіль, перець.
Зелень і часник нарізаємо дрібно. Маринований огірок нашатковуємо тонкою соломкою або нарізаємо дрібними кубиками. Змішуємо все у мисці, додаємо сметану, сіль, перець, ще раз перемішуємо і відразу додаємо до страви.
Якщо немає сметани, можна використати кефір або звичайний йогурт без різних добавок.
Томатний соус. Готуємо: 300 гр. помідорів, 3-5 зубчиків часнику, 1 пучок зелені кропу, 1 пучок петрушки, 1 пучок базиліка, 1 пучок кінзи, сіль, перець.
Томати надрізаємо навхрест, ошпарюємо окропом і знімаємо шкірку. Нарізаємо довільно зелень та часник, а потім подрібнюємо все за допомогою блендера. А ще можна додати до цього соусу свіжий або запечений солодкий перець

Дізнайтесь про: Фітнес на городі: і здоров’я, і урожай
Часниковий соус. Потрібно мати: 2-5 зубчиків часнику, 1 жовток, 250 гр. олії, 1 столову ложку лимонного соку, дрібку солі.
Часник із сіллю добре розтерти у макітрі. Додати жовток і продовжити розтирати, додаючи потроху олію і лимонний сік. Соус повинен бути досить густим.
Отож, який із цих соусів до шашлику ви б не обрали, він зробить смак м’яса яскравішим, багатшим і стане саме тією родзинкою, яка перетворить звичайний пікнік у справжній бенкет гурманів.

Сезон шашликів: наш скромний рецепт
Традиційно хочемо поділитися з вами рецептом приготування звичайного шашлику із свинини. Нам потрібно на 1 кг. свинини мати:
- 3-4 червоні цибулини
- сіль
- перець мелений білий
- перець мелений червоний
- 1 лимон
- 1 пляшка мінеральної води з солями
- 1 чайну ложку цукру
- 1 лавровий листок
- 8-10 горошин чорного перцю

Спочатку нарізаємо м’ясо кубиками, приблизно 5*5 см. Трохи підсолюємо і заливаємо теплою мінералкою. Через 35-40 хвилин додаємо лаврове листя, перець, сіль – до смаку і залишаємо ще на 40 хвилин.
Вичавлюємо лимон, додаємо цукор, перець горошок. Через 1 годину відливаємо зайвий розсіл і додаємо мелений червоний і білий перці.
Цибулю нарізаємо кільцями і ошпарюємо окропом, солимо та цукруємо. Подаємо до готового м’яса.

Духмяний шашлик та легкий перекус
А поки смажиться шашлик, завжди хочеться щось перекусити, ну і прийняти…, особливо на свіжому повітрі. Тож, пропонуємо такий рецепт салату.
Салат легкий: 200 гр. свіжого огірка, 200 гр. редису, 2 столові ложки соєвого соусу, 1 ст. ложка олії, ½ столової ложки натурального меду, сіль та кріп – до смаку.

Прочитайте про: Хрумкі деруни: 10+ секретиків приготування
Овочі вимити, обсушити та нарізати тонкими кружальцями. У мисці змішати соєвий соус, мед та олію.
Огірок та редис всипати у миску, заправити соусом, перемішати і дати настоятися 5 хвилин. Посолити до смаку і посипати свіжим кропом.
Актуальна порада! Частіше проводьте свій вільний час на свіжому повітрі та готуйте шашлик, який смакує саме вам!
Отож, погодьтеся – що може бути прекрасніше за свіже повітря, гарний настрій, прекрасну і дружню компанію та посмажений на багатті шашлик.
Всім смачного!

Круто❤️