Ручне в'язання
Блог,  Корисні поради

Ручне в’язання: 45+ порад початківцю

Ручне в’язання – захоплюючий вид рукоділля

 Ручне в’язання є одним із не дуже старовинних та корисних видів рукоділля на сьогодні. Це цікавий і найулюбленіший вид дозвілля жіночої статі. Вироби ручного в’язання зараз стали приміняти у багатьох сферах людського сьогодення. А неврологи з Міннесоти дійшли висновку, що люди, які використовують такий вид рукоділля як ручне в’язання – мають кращу пам’ять і довше зберігають світлий розум.

Прочитайте статтю до кінця.

Результат – про ручне в’язання вам стане відомо більше як 45 корисних цікавинок. Перевірте та спробуйте!

 Мене звати Наталя. Я вже багато років займаюсь рукоділлям. Хенд мейд – це мій спосіб життя. Ручне в’язання захопило мене ще з юних літ. Я в’яжу спицями, гачком, на в’язальній машині і просто – на пальцях рук. 

 Зараз уже і дочки мої володіють цим захоплюючим цікавим видом рукоділля. Разом ми творимо і висвітлюємо свої оригінальні цікавинки на нашому сайті  HandmadeLiuta.com.

А вам відомо! На сторінках наших соціальних мереж у інтернет-крамничках  Facebook  та  Instagram ви маєте можливість ознайомитись і замовити собі чи комусь вподобані вами наші витвори ручної роботи як оригінальні і креативні подарунки ручної роботи!

Ручне в'язання - майстриня за роботою

Поцікавтесь про: Оригінальні цікавинки ручної роботи

 У цій статті я хочу поділитися з вами деякими основами та секретами ручного в’язання. Бо знаю сама не з чуток, як ще на початках, коли тільки починала поринати у цікавий і захоплюючий світ в’язання приходилось шукати ту чи іншу інформацію годинами, а то і днями у різних книгах, журналах, відвідувати бібліотеки.

Вірю, що багатьом стануть у пригоді мої корисні поради по цьому виду рукоділля. І, хоча зараз у інтернеті можна віднайти будь-яку інформацію про ручне в’язання – мої корисні поради таки віднайдуть тих, хто цікавиться та пробує себе у ручному в’язанні.

 Ручне в’язання – це самовираження і відмінна терапія від депресії та поганого настрою. Немає у світі нічого більш радісного, ніж милуватись результатами своєї майстерності. Тож сміливіше оволодівайте таким цікавим та корисним видом рукоділля як ручне в’язання.

Ручне в'язання іграшок спицями

Прочитайте про: М’які іграшки ручного в’язання – цікавинки, ух!

Початківцю про ручне в’язання спицями

 Для ручного в’язання підходять шерстяні, шовкові та бавовняні нитки. Нитки бувають різні: тонкі, товсті, м’які, жорсткі. З тонких ниток можна зробити товсті, з’єднуючи їх по дві, три і більше.

 Перш, ніж приступати до ручного в’язання, необхідно підібрати відповідної товщини нитки і спиці. Спиці, як правило, повинні бути вдвоє товщі за нитку. 

Нитки для в'язання

  Якщо раніше ви ніколи не плели, раджу спочатку почати в’язання лише вовняною пряжею (бажано світлого кольору). Нитки беріть такої товщини, щоб вони відповідали спицям № 2,5 або № 3. 

 Працювати бавовняними нитками, поки не набудете досвіду, не слід: вони нееластичні, тому петлі погано ковзатимуть по спиці, що ускладнюватиме процес плетіння.

Дерев'яні спиці для в'язання

 Набираючи петлі початкового ряду, намагайтесь щонай тугіше затягувати їх на спиці, але зважте, що наступний ряд ( як і всі послідуючі) слід плести вільніше.

 Найкраще плетіння – це коли петля щільно “обвиває” спицю. Існує таке правило: петельний крок має бути завширшки, як чотири нитки, тобто відстань між сусідніми петлями на спиці має дорівнювати двом ниткам. 

Ручне в'язання спицями

Перегляньте про: В’язання – хто, коли і де?

  Якщо в’язане  полотно вийде рідким, слабким, петлі великі, витягнуті чи нерівні – значить взяли надто товсті спиці або слабко зв’язано. Може бути і зворотне явище: петлі занадто тугі, полотно надмірно щільне. Це значить, що ваші спиці тонкі по відношенню до ниток або занадто туго ви зв’язали петлі. 

  При правильному підборі ниток і спиць, а також при нормальному витягуванні петель в’язане полотно повинно бути досить пружним і в міру щільним, а петлі рівними. При виготовленні узорів велике значення має спосіб вив’язування лицьових і виворітних петель.

Пряжа для ручного в'язання

  Час від часу контролюйте свою роботу: пересуньте плетіння по спиці вперед і назад кілька разів. Якщо воно посувається із ледь помітним зусиллям, значить петлі вив’язані правильно.

 Багато любителів плетіння не зважають на те, як слід повернути полотно після закінчення ряду, щоб розпочати новий. Найчастіше повертають в’язання навколо своєї осі за годинниковою стрілкою. 

Набір для в'язання спиці та нитки

 Якщо в цей час у роботі не одна нитка, а 2-3, як приміром, при вив’язуванні різнокольорового орнаменту чи смуг, нитки поволі переплутуються, скручуються між собою, і плести далі стає важко. Щоб запобігти цьому, треба повертати плетіння навпереміну то в один, то в другий бік.

 Якщо сплести всі ряди лицьовими петлями тонкими нитками на дуже товстих спицях, матимете ажурне пухке полотно. Такий спосіб частенько використовують, коли плетуть шалі або ж літні кофтинки.

Шарф-палантин ручного в'язання

Цікавинки про в’язання

 Всесвітній день ручного в’язання на публіці (англ. World Wide Knit in Public Day) відзначається у другу суботу червня. Це неформальне міжнародне свято започаткувала парижанка Даніель Ландрес, яка у 2005 році в Парижі провела акцію ручного в’язання на публіці. В акції навіть з’явилась своя емблема, на якій зображено дві в’язальні спиці на тлі карти Європи.

В'язані вручну шапки

 Ручне в’язання – процес захопливий і спокійний, який налаштовує на релакс і дарує незабутні відчуття під час роботи руками. А вам відомо:

  1. Слово “в’язати” з’явилось в англійській мові тільки у ХІІІ столітті.
  2. Вважається, що в’язання було винайдено арабами, а від них перекочувало до Європи (в Іспанію) з хрестоносцями.
  3. Одним з перших зразків стародавнього в’язання, яке здійснювалося за допомогою двох паличок на початку першого тисячоліття нашої ери у Єгипті були бавовняні шкарпетки. 
  4. Ручне в’язання спочатку було суто чоловічим заняттям.
  5. Перші чотири століття розвитку в’язання основними матеріалами для роботи були шовк і бавовна, а не шерсть.
  6. В’язальна машина була винайдена у 1859 році священником Вільямом Лі ( за часів правління королеви Англії Єлизавети І).
  7. 32-й президент Америки Франклін Рузвельт теж умів в’язати.
  8. Світовою рекордсменкою за швидкість в’язання вважається Міріам Тегелс з Нідерландів. Вона в’яже 118 петель за хвилину.
Товсті дерев'яні спиці для в'язання та готовий виріб

Дізнайтесь про: Дитячий плюшевий плед ручного в’язання із пряжі Alize Puffy

 Позитивний ефект від ручного в’язання доведений давно. Лікарі постійно рекомендують людям схильним до гіпертонії, нервових розладів, серцевих захворювань, атеросклерозу, хвороби нирок, порушення обміну речовин і багатьох інших недуг для покращення здоров’я освоїти ручне в’язання спицями. 

Спробуйте і ви себе у цьому захоплюючому виді рукоділля. Вам обов’язково сподобається цей чарівний процес.

Ручне в'язання в'язане сердечко

 Тож ми бажаємо вам успіхів у такому цікавому і колоритному виді рукоділля як ручне в’язання. Творіть з нами, творіть як ми, творіть краще нас! І хай музика вам у цьому допомагає теж!

Сторінка сайту Контакти завжди до ваших послуг.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.