Про вино: мої роздуми і ще дещо
Про вино саме у цій статті мені хочеться поділитись з вами корисною інформацією: коли, скільки, як і з чим найкраще споживати його. Бо на сьогоднішній день у магазинах, супермаркетах і навіть, на ринках, пропонується великий вибір вин. Та чи корисні вони для нас і скільки потрібно його до святкового столу?
А також поділюся цікавим та корисним рецептом про “вино” з буряка. Так, так з червоного столового буряка.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – про вино ви дізнаєтесь багато корисних цікавинок, а також зможете зробити самі корисний і поживний напій з червоного столового буряка. Спробуйте!
Я не буду нав’язувати вам, яке саме вино і скільки вживати, (маю на увазі назви і сорти), але маю надію, що мої корисні поради вам таки згодяться.
Бо, неодноразово приходилось бачити, коли бувала в гостях чи на різних інших святкуваннях: фуршет, іменини, весілля – як неправильно вживає більшість з нас те чи інше вино.
Мене звати Наталя. Я займаюсь, разом зі своїми дочками хенд мейд: в’яжемо спицями, гачком і просто на пальцях рук різні оригінальні цікавинки ручної роботи.
На нашому осідку (сайті) у категорії Цікавинки , а також у Pinterest та Telegram ви маєте можливість більш детально переглянути та ознайомитися з ними.
Прочитайте про: Наші цікавинки: про категорію в’язаних новинок ручної роботи
Та не забуваємо ми приділяти увагу собі та своїм родинам, слідкувати за своїм здоров’ям і споживати добре, корисне, поживне, якісне вино. Бо звичаї, традиції та обряди були, є і будуть, а міцне здоров’я – то найперше.
Всім мабуть відомо, що для збудження апетиту пропонують напої перед їдою. Це можуть бути столова мінеральна вода, не солодкі газовані напої, охолоджена вода з льодом, томатний, лимонний, виноградний, гранатовий, грейпфрутовий соки.
Можна також подавати змішані спеціально приготовлені суміші різних напоїв. І подають ці напої на невеликих тацях. Та більшість з нас споживає ці напої не на початку, а вже наприкінці застілля. Це неправильно. Зверніть на це увагу!
Про вино треба дещо знати
Вино – це алкогольний напій, який отримують повним або частковим спиртовим бродінням традиційно із ферментованого виноградного соку. Міцність його буває у натуральних – 9-16% об., а у міцних – 16-22% об.
А вина бувають:
- столові (натуральні)
- спеціальні (міцні)
- ароматизовані
- ігристі (шампанське)
Еталоном по виробництву вин як і першість у світі історично тримає Франція. Далі іде Італія та Іспанія. Вже є ціла наука – енологія, яка вивчає вина. Можна виготовляти вина і з інших соків і навіть, овочів. Але все це для тих, хто займається цим професійно.
Варто знати! На честь збору винограду сорту “Божоле” у Франції щороку проводиться забіг на 10 кілометрову дистанцію. Але не всі, хто стартує, добігають до фінішу. І не через довжину дистанції. Причина в іншому: на кожному з 42-х проміжних пунктів бігун має випити склянку вина “Божоле”.
Якщо матимете на своєму святковому столі цей напій, то неодмінно розкажіть гостям про такий незвичайний забіг.
Я ж хочу, щоб і мені, моїй родині і всім вам було корисно і приємно після споживання того чи іншого вина. Тож як правильно і з чим вживати біле, рожеве чи червоне вино?
Поцікавтесь: Наша світлиця: про наше вчора, сьогодні і завтра
Вино: коли, з чим і яке
Будь-яке вино п’ють повільно. Відпивають потроху, не заведено випивати повний бокал відразу. Перед вживанням вина бажано насолодитися його ароматом. Його не слід ковтати як воду. Необхідно зробити легкий ковток та потримати вино на задній частині язика, щоб дати всім смаковим рецепторам відчути весь смак і аромат.
Винний етикет – це ті ж правила сервірування вина, а також, рекомендації по споживанню вин та страв. Взагалі то кожен сорт вина подається при різній температурі (так би мало бути у ресторанах, барах, винних погребах та інших закладах, де споживаються вина).
А для нас, звичайних споживачів, бажано запам’ятати такі прості істини вживання вина:
- До курячого м’яса і відварної телятини, а також, до закусок і до рибних блюд подають біле або рожеве вино.
- До таких м’ясних страв як шашлик, баранина і, навіть, плов – вино червоне.
- Страви з сиру і сам сир добре смакують теж з червоним вином.
- Натуральні, сухі і напівсухі вина також добре вживаються з різними овочевими салатами.
- До солодких страв подають десертне вино, шампанське.
- До кави – коньяк, а до чаю – лікер.
- Ягоди можна подати з портвейном, ягідним чи фруктовим.
Дізнайтесь: Наші корисні поради: категорія життєвих підказок та цікавинок
Якщо ж до вас у гості мають прийти люди, які не вживають взагалі алкоголю, не переймайтесь тим, що ви замість вина подасте до столу. Вино можна замінити соком:
- до рибних страв можна подати березовий, морквяний, лимонний чи сік з аличі
- до м’ясних краще смакуватиме сік із темних сортів винограду
Бо саме так приймають гостей там, де дбають про своє здоров’я. Особливо для дітей ці напої саме якраз.
Вино: з чого і яке краще вживати
Традиційно вино прийнято споживати з бокалів. Бажано, щоб вони були із тонкого скла і на високій ніжці. Коли, виголошують тост, бокали і чарки не піднімають високо як це у нас дуже часто прийнято.
Високі прозорі бокали якраз для сухих і червоних вин. А для напівсолодких вин беруть досить широкі, відкриті бокали. Для міцних вин використовують бокали, які у верхній частині завужені.
Ну, а для ігристих вин та шампанського використовують високі, вузькі фужери. Така форма бокалу затримує вихід бульбашок. Його заповнюють не більше, ніж на дві третіх, щоб мати можливість насолодитися кольором і ароматом вина.
Для десертних і лікерних вин як от мадера та херес, використовують чарки конічної форми невеликих об’ємів, ну а коньяк вживають із циліндричних невеликих чарок. Лікери п’ють з перервами, маленькими ковтками.
Коньяк п’ють теж маленькими ковтками з перервами. Чарку з коньяком весь час можна тримати в руках, цей напій любить тепло.
До столу пунш найкраще подавати у фарфорових чашках. П’ють його невеличкими ковтками.
Варто знати! Пунш – це гарячий напій, приготовлений з рому, коньяку, лимонного соку, прянощів і цукру.
Про вино своє, натуральне, бурячкове
Корисне та поживне вино можна самому виготовити з червоного столового буряка. Його рекомендується вживати тим, хто часто потерпає від безсоння, від нервових зривів та хвороб шлунка.
Ну і не зашкодить воно просто, для профілактики шлунково-кишкового тракту. Приготувати його не так вже й складно.
Беремо два-три червоні столові буряки середніх розмірів, чистимо, заливаємо трьома літрами холодної кип’яченої води і варимо на слабкому вогні (2-4 години), поки не залишиться один літр рідини. Коли бурякова вода охолоне до 40 С, її виливаємо у літрову банку, на дно якої кладемо шматочок чорного хліба.
Банку не накриваємо, а вкутуємо вовняною хусткою і ставимо у темне місце на 3 доби. Температура у приміщенні має бути не менше, ніж 24 С. Потім воду фільтруємо і вживаємо по склянці до їди або під час приймання їжі тричі на день.
Погодьтесь, такий профілактичний корисний продукт приємніше і здоровіше вживати, ніж ліки. За місяць зникнуть проблеми зі шлунком, обов’язково відчуєте себе життєрадісними і бадьорими.
А варений буряк можна використати для різноманітних поживних салатів, які підуть теж на користь.
І ще про вино: як не перепити
Навчіться споживати вино культурно, у помірних дозах. Бажано не забувати, що основою всіх алкогольних напоїв, в тому числі і вин є етанол. У залежності від дози, концентрації та шляху попадання в організм він може викликати наркотичне та токсичне отруєння.
Кожен організм по різному реагує на дозу споживання. Якщо не хочете пити, бокал можна лише пригубити.
Як не сп’яніти! Перед тим, як іти в гості, треба випити чашку міцного завареного зеленого або чорного чаю. Повернувшись додому, знову ж випийте склянку такого чаю. Сп’яніння швидко мине.
Зазвичай, напоями частує господар дому, а на офіційних застіллях, весіллях – тамада. Однак ніхто з них не повинен наполягати на тому, щоб усі гості випивали кожну чарку чи бокал до дна. Скільки пити – вирішуєте ви самі.
Тож, виходячи з вищесказаного, надіюсь що всі знають свою норму та кількість спожитих чарокк і бокалів того чи іншого напою.
До вашого відома! Група вчених Гарвардської медичної школи в ході експериментів встановили, що пара бокалів доброго натурального вина в день може допомогти скинути зайву вагу і “спалити” зайвий жир завдяки особливій речовині – ресвератролу.
Правда, це стосується активних людей, а не тих, хто весь день лежить на дивані, споживає вино і чекає на схуднення. Бо потім про вино у вас хтозна яка думка складеться.
Вузлик на пам’ять! Якщо ви прийшли додому таки трохи сп’янілим, поїжте малини свіжої або сушеної – вона допоможе вам!
Тож, будьте здорові і споживайте добрі вина культурно та в міру.
Все у ваших руках і у вашій голові.
Будьмо!!!