Пора полуниць – ягідок щастя та вітамінів
Пора полуниць нарешті настала. Полуниці – символ смачного життя, достатку і насолоди. З початком червня розпочинається гаряча пора цих ягідок. Ми самі вирощуємо ці чудові ягоди вже багато років. І самі споживаємо їх та різні смаколики, виготовлені з них майже цілий рік.
Пора полуниць – найсолодша пора.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – пора полуниць і у вас буде найкращою з усіх літніх днів. Дізнайтесь та переконайтесь!
Споконвіків ця ягода вважалася смаколиком царів і правителів. Та це й не дивно: полуниця не просто смачна – вона містить багато вітамінів. У кожній ягідці є і вітамін С, і фолієва кислота, і активна речовина кумарин, яка призупиняє розвиток тромбозу.
А ще полуниця нормалізує обмін речовин у організмі, зміцнює імунну систему і виконує потужну протизапальну функцію. У полуниці безліч рослинних ендорфінів – гормонів щастя і радості.
Цю ягоду застосовують і у косметичних цілях. Вся її цінність у міді, якої у полуниці дуже багато. Цей елемент сприяє виробленню колагену – речовини, яка відповідає за еластичність шкіри.
Мене звати Наталя. Я займаюсь хенд мейд – в’яжу і плету вручну спицями, гачком і просто, пальцями рук, різні оригінальні цікавинки. На цьому нашому осідку (сайті) у категорії Цікавинки ви маєте можливість ознайомитись з нашими витворами ручної роботи.
Поцікавтесь: Фітнес на городі: і здоров’я, і урожай
Та не тільки оцим я займаюсь. Любимо ми з родиною поратися на на землі, доглядаємо за власним вирощеним врожаєм. І такі ягоди як полуниці у нас теж ростуть.
На базарі вже давно не купляємо. Ну хіба спробувати, чи наші відрізняються від інших.
Перші полуниці – пахнуть сонцем, землею, першою грозою і ще чимось таким, чому важко придумати назву. Полуниці – перші ягоди на грядці, відповідно і на нашому столі. Ці ягоди дуже корисні, допомагають нам не лише бути здоровими, а й чудово виглядати.
Неповторними і незабутніми ласощами є полуниці, особливо просто з грядки. Вони є найсмачнішим червневим делікатесом. Як у народі кажуть:”Першу ягідку в роток, а решту можна й в козубок!”
Прочитайте: Про піст: мої роздуми та деякі життєві цікавинки
Полуниці – правильно збираємо солодкий врожай
Головне правило – збирати вчасно врожай цієї ягоди. Бо пора полуниць не довго триває. Збираємо ми ягоди сонячної погоди. Найкраще виходити на грядку вранці, до спадання роси. Плоди у цей час найміцніші.
Знімаємо їх у стані неповної стиглості. Бо одразу й так весь урожай не переробляємо. А ті ягоди, які трохи відлежаться, дозрівають вже зірваними.
Збирати ягоди слід із чашечкою та частинкою плодоніжки. Так вони довше зберігають свій первинний вигляд. Стараємось робити це обережно, не травмуючи кущики.
Дізнайтесь про наші: Корисні поради
Зібрані плоди не залишаємо на сонці, а стараємось ставити у тіні, у добре провітрюваних місцях.
Одночасно з добрими плодами збираємо і гнилі плоди. Уражені ягоди потрібно збирати у окрему посудину, виносити за межі ділянки та закопати.
Пора полуниць – пора смачних рецептів
А щоб додати цим садовим ласощам трохи пікантності і вишуканості в смаку, необхідно зважитися на готування апетитних десертів. Якщо ви хочете приготувати десерти з полуницями, є безліч варіантів зробити це, не піддаючи ягоди тепловій обробці.
І кулінари-професіонали, і господині-експериментатори приділили чимало часу створенню найнеймовірніших страв з полуниць. Ми ж хочемо поділитись з вами деякими простими рецептами приготування цього смаколику.
Отож, рекомендуємо вам приготувати таку смакоту:
- полуничне пюре
- салат полуничний
- рулет полуничний
- полуниця в шоколаді
- полуниця в молочному соусі
Полуничне пюре
Жменю полуниць, вимитих, очищених і просушених роздавіть ложкою чи виделкою у густому ситі. У ситі мають залишитись лишень кісточки.
Салат полуничний
Готуємо: 3 столові ложки полуничного пюре, 1 столова ложка сметани, 1 чайна ложка меленого чорного перцю, 1 чайна ложка солі, 1 зубчик часнику, 4 столові ложки оливкової олії, 1 чайна ложка гірчиці, листя салату.
З нами цікаво у Pinterest
Найперше, вимішайте подрібнений часник з сіллю та чорним перцем. Додайте сметану і полуничне пюре, оливкову олію та гірчицю. Все добре перемішайте. Зверху прикрасьте листками салату. Все, можна подавати.
Цей солодко-гострий салат дуже приємний на смак, особливо у літню спеку. А комусь він може здатись і екзотичним.
Рулет полуничний
Для тіста: 3 курячі яйця, ¾ склянки цукру, ¾ склянки борошна, 1 столова ложка гарячої води.
Для крему: 225 грам дрібних полуниць, 1 чайна ложка полуничного сиропу, ¾ склянки знежиреного натурального йогурту, 1 чайна ложка цукру-пудри.
Спочатку розігрійте духовку до 220 С. Деко застеліть папером для випікання. Збийте яйця з цукром і гарячою водою в мисці (на водяній бані) на густу піну.
Зніміть з водяної бані і змішайте з борошном. Викладіть тісто на застелене папером деко і випікайте 8-10 хвилин, доки корж не стане золотистим.
Зніміть корж з паперу і покладіть на інший папір та зразу ж загорніть туго в рулет, разом з тим папером. Потім все це загорніть у рушник і дайте вистигнути.
Для крему необхідно змішати натуральний йогурт і полуничний сироп. Залишити кілька ягідок для прикраси, решта вимити і нарізати тоненькими шматочками.
Розгорнути рулет, намастити кремом і викласти нарізані ягідки. Заготнути рулет, посипати цукровою пудрою і прикрасити ягідками.
Полуниця в шоколаді
Потрібно підготовити: чорний або білий шоколад, великі гарні ягоди полуниці.
Розтопіть на водяній бані трохи шоколаду і занурюйте в нього ягоди, притримуючи їх за хвостик. Покладіть вистигати на фольгу чи папір для випікання.
Полуниця в молочному соусі
Потрібно: 100 грам полуниць, 1,5 склянки молока, 3 яйця,½ склянки цукру, 1 чайна ложка крохмалю, ванілін.
Помиті і очищені полуниці без хвостиків засипаємо цукром і залишаємо на 2 години.
До вашого відома! Відокремивши від ягід полуниці плодоніжки, не викидайте їх: якщо їх висушити, а потім, десь взимку, заварити – вийде смачний і корисний зелений чай!
Жовтки розтираємо разом з цукром, а ванілін та крохмаль змішуємо з збитими білками. Посуд з отриманою масою ставимо в посуд з киплячою водою і збиваємо вміст, поступово вливаючи молоко.
Коли соус загусне, посуд з ним переставляємо у каструлю з холодною водою і продовжуємо збивати до повного охолодження. Готовим соусом заливаємо полуниці.
Полуниці – символ задоволення та спокуси
Отож, якщо хочеться чогось вишуканого і незвичайного – треба потрудитись. А якщо вам не хочеться перейматись різними кулінарними рецептами, то можете нічого й не вигадувати – просто кладете ягоду за ягодою в рот, і все!
Любителі полуниць можуть не боятися за свою фігуру – це низькокалорійна ягода. Ті, хто хоче схуднути, може спробувати і спеціальну полуничну дієту.
А ще, полуниці здатні піднімати настрій. Учені виявили в них ендорфіни, “гормони радості”. А за вмістом вітаміну С полуниці поступаються лише смородині.
Актуальна порада! Щоб забезпечити організм вітаміном С з полуниць у достатній кількості, людині необхідно з’їдати по 150 грамів свіжих ягід на день!
Також полуниці уповільнюють процес старіння і захищають від багатьох хвороб, поліпшують самопочуття, викликають припливи бадьорості, і навіть виводять з депресії.
Тож, використайте сповна цю чарівну, корисну, поживну ягоду, поки триває пора полуниць.