Світлиця

Наша світлиця: про наше вчора, сьогодні і завтра

Наша світлиця – вітальня нашого сайту

 Ми, Студія з Liuta_handmade, дуже хочемо, щоб наша Світлиця – категорія нашого осідку (сайту), була така як справжня світлиця в українській хаті. Бо, як стверджує Вікіпедія, світлиця – головна кімната української оселі, вітальня, горниця.

З прадавніх часів її так називали тому, що там дівчата і жінки у давнину займались рукоділлям (пряли, ткали, в’язали, вишивали, шили). Тому то вона мала бути великою, світлою, чистою. 

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – наша світлиця дуже цікава, бо з неї ви дізнаєтесь багато про наше минуле, сьогодення і майбутнє. Поцікавтесь!

 

А вже, у недавній період світлиця – чиста, світла, парадна кімната в українському житловому будинку, призначена для прийому гостей. Де збирається вся родина, відбуваються сімейні урочистості, звідки проводжали рідних і у далеку дорогу, і в останню путь.

Дуже ніжно і пестливо її ще називають в українській мові світличка, світлиночка, світличенька, світлочка, світлонька.

 Пригадуєте! Та й сів сокіл на віконечку, та поглядає у світлиночку (Б.Грінченко).

 Наш сайт і наша світлиця

 У нашому осідку наша Світлиця – категорія, у якій ми зібрали багато цікавого з нашого минулого, теперішнього, ну і буде про майбутнє також. “Легко сказати, важко зробити” – та ця народна мудрість не про нас!

Ми ж займаємось рукоділлям: в’яжемо різні оригінальні цікавинки спицями, гачком і навіть, на пальцях рук без різних інструментів. Деколи і народною вишивкою теж займаємось.

Наша світлиця, у якій ми займаємось рукоділлям

Прочитайте про: Вишитий рушник: а у вас є такий сімейний оберіг

 Народну ручну вишивку, в основному, вишиваємо для себе. Виготовляємо і вишиваємо різні цікавинки з бісеру. Та все ж, найбільше часу у нас займає ручне в’язання.

З нашими витворами ручної роботи ви маєте можливість більш детально ознайомитись у категорії сайту – Цікавинки. А наша світлиця, це категорія, у якій знаходяться корисні, цікаві та захоплюючі статті про наше життя-буття. Ну і дещо про наші цікавинки ручного в’язання теж.

Наші цікавинки ручного в'язання у світлиці

З нами цікаво у Pinterest

 Кожного дня, з року в рік, ми вдосконалюємо свою майстерність у занятті рукоділлям, не забуваючи і про стародавні підказки і сучасні нововведення. “Якби молодість знала, а старість могла” – саме це прислів’я і наштовхує нас занотовувати наші життєві цікавинки саме у цій категорії.

Бо, таки хочеться залишити щось у пам’яті із минулого і сьогодення. 

Наша світлиця цікава і різноманітна як книга

Поцікавтесь: В’язаний кардиган одягаєте: 30+ цікавинок для модниць про стильний різновид кофти

 Також у категорії світлиця ми описуємо про місяці року із старовинними прикметами, прислів’ями, приказками та повір’ями. Щоб збереглись і запам’ятались давні народні традиції для майбутніх поколінь, із давніми народними звичаями, та нашим сьогоденням.

Бо, час не стоїть на місці, все змінюється зі швидкістю, яка нам здається, непідвладною. Ну і також описуємо про наші цікавинки ручного в’язання, наші новинки місяця як подарунки до будь-яких ваших дат та подій.

Інтер'єр світлиці сільської

 А ще, повідаємо вам і про наші народні свята: церковні, державні і сімейні. Про стародавні та сучасні традиції і звичаї, про наше місто у якому ми проживаємо і творимо. Дізнаєтесь про наші смаки і захоплення, про улюблені квіти та про інші цікавинки.

 Мудрість народна! Хата багата не вуглами, а пирогами.

наша світлиця і квіти

Поцікавтесь: Мої лілії – улюблені квіти з глибини віків

Наша світлиця завжди відчинена для вас

  “Добрим словом і мур проб’єш, а лихим і в двері не зайдеш” – так стверджує народна мудрість. А ми запрошуємо вас завжди відвідувати нашу світлицю і черпати з неї для себе щось нове, корисне, цікаве.

“Часом з того, кому багато дано, буває і нічого взяти” – так мовиться у ще одній народній мудрості. А на нашому сайті ви знайдете для себе, обов’язково, щось незвичне і неповторне. 

Займаємось рукоділлям, коли моква за вікном

 Відкривайте для себе нові можливості разом з нами. Спробуйте і переконайтесь! І не забувайте писати відгуки у тій чи іншій статті.

Вони допоможуть нам краще зрозуміти і пізнати саме те, що найбільше вам до вподоби і про що нового ви хотіли б дізнатись на сторінках нашого осідку.

Народна мудрість! Скрипливе дерево довго живе!

Наша сторінка осідку Контакти завжди до ваших послуг.

У передчутті свят

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору