Мої орхідеї

Орхідеї мої, як діти мої

Орхідеї – цікаві і неповторні квіти

 Орхідеї стають все більш популярними квітами у побуті. Останнім часом їх дарують на різні сімейні та особисті свята. Серед більш ніж 30 тисяч природних видів орхідей близько 150 вважаються цікавими і практичними кімнатними культурами.

Орхідеї відомі своєрідним багатством видів із неперевершеними малюнками на квітах і багатством кольорових переливів.

Прочитайте статтю до кінця.

Результат – орхідеї для вас стануть найкращими цікавими казковими кімнатними квітами. Спробуйте!

 Я, (Наталя), не тільки займаюсь в’язанням, вишивкою, а й іншими корисними видами ручної роботи по господарству. Наш осідок (сайт) HandmadeLiuta тому підтвердження.

Як і багато хто з вас, я теж люблю доглядати за цікавими і колоритними кімнатними рослинами. У мене вже давно появились ці казково прекрасні та незвичайно розкішні квіти – орхідеї.

Мої орхідеї неповторимі квіти

Почитайте про: Оригінальні цікавинки ручної роботи

Одні мені подарували, а деякі сама придбала, за їх неповторну красу і багатство кольорових переливів. Такого розмаїття барв не мають жодні інші квіти. 

А вам відомо? Орхідеї, це рослини зі своєрідною особливістю: на одному стеблі у них немає двох однакових квіток.

Квітучі орхідеї

 Доглядати орхідеї не так вже й складно. Вони квітують близько трьох місяців, а в багатьох, хто прискіпливо доглядає як наприклад, у моєї сестри – квітують і повторно через декілька місяців.

Вона підказала мені як правильно доглядати за цими рослинами. Отож, у цій статті я і поділюся з вами своїми секретами по догляду за своїми улюбленицями – кімнатними орхідеями.

До вашого відома! У природі орхідеї ростуть в оповитих туманами кронах тропічних дерев.

Жовті орхідеї

Поцікавтесь: День матері – свято любові та поваги

Запорука краси орхідей – м’яке світло

 Коли рослина цвіте, найкраще поставити її у світле місце, але не там, де на неї буде падати дуже багато яскравого світла. Якщо у квартирі у вас достатньо темно, то варто віднайти таке місце, щоб була нормальна освітленість.

Ці тропічні квіти належать до світлолюбних культур, але прямих сонячних променів вони довго не переносять. Розміщуйте їх біля тих вікон, які виходять на схід або захід. 

 Найкраще орхідеї ростуть у теплих умовах, та на ніч для них температуру необхідно тримати на рівні 15-18 градусів тепла. 

Рожеві орхідеї

Почитайте про: М’які іграшки ручного в’язання – цікавинки, ух!

Поливати – в міру

 Я поливаю свої орхідеї вранці, і то лишень тоді, коли субстрат у горщику стає сухим. Воду беру відстояну кімнатної температури, яку по можливості, деколи підкислюю лимоном (3-4 краплі соку на 1 літр води).

Зелене листя оригінальних квітів

 Підживлюю свої орхідеї до двох разів на місяць спеціальним добривом, яке призначено особисто для цих рослин. Орхідеї, що квітують, не рекомендують кропити. Бо вода, яка затримується у закутках листя може спричинити різні грибкові захворювання. 

Краще для освіжування рослини використовувати вологу вату або серветки. Хоча зараз вже є спеціальні серветки для орхідей, які зволожують і підживлюють водночас.

Починають цвісти орхідеї

Мої орхідеї та їхня пожива

Орхідеї, як і інші рослини, потребують концентрованих спеціальних добрив. Підживлення я проводжу у місяці активного розвитку рослин. А субстрат для орхідей у мене такий:

  • соснова кора
  • деревне вугілля
  • мох Сфагнум
  • кокосове волокно
  • цеоліт
Підживлення квітів

 Для стимулювання цвітіння я “підгодовую” свої рослини калійними та фосфорними добривами. Особливо вони реагують на деревний попіл у невеликих дозах.

 Коли орхідея відцвіте, у неї настає час відпочинку. Звільнивши рослину з горщика, під струменем води я промиваю її коріння від залишків грунту, даю просохнути і переношу рослину у прохолодне місце.

Перевіряю, щоб температура вдень не перевищувала 18 градусів тепла, а вночі, бажано, щоб не опускалась нижче 12 градусів тепла. Між денною і нічною температурою повинен дотримуватись контраст. 

Рожеві квіти орхідеї

 На цей час припиняю підживлювати орхідею та рідше поливаю. Слідкую, щоб листя і пагони не в’янули. Листя, що старіє, стараюсь обірвати лише тоді, коли воно пожовкне. Десь через місяців 2-2,5 починаю знову інтенсивно поливати і підживлювати рослину. 

Занотуйте! Старе пожовкле листя правильно видаляти так – роздвоїти по шву до основи і розтягнути в сторони.

Пластиковий горщик для квітів

Правильна пересадка орхідей

 В середньому, рекомендують кожні 2 роки пересаджувати орхідеї. Я дотримуюсь цих рекомендацій, а заодно стараюсь і оновити горщик для моєї красуні. Перед пересадкою рослину щедро поливаю. Використовую джерельну або дощову воду.

Коріння оглядаю і, якщо є якісь пошкоджені чи сухі ділянки – видаляю. Так залишаю на 2-3 дні. Горщик обов’язково повинен бути пластиковим. У горщику мають бути отвори для витікання зайвої води і для вентиляції.

Квітучі орхідеї

 Тоді готую новий грунт із кислою реакцією (шматочки кори, торф, кокосові волокна). Насипаю на дно горщика на 3-4 сантиметри пагорб дренажу, акуратно вставляю коріння і заповнюю вільне місце субстратом. Коріння орхідеї дуже делікатне, тож його потрібно обережно розправляти у горщику.

 Орхідею ставлю у затінене місце на 2-3 дні, не поливаю, лише зволожую листя рослини. Потім переставляю свою красуню на постійне місце квітування.

Підготовка до пересадки

 Якщо коріння рослини заповнює горщик діаметром, більше як 30 сантиметрів, то її можна поділити на декілька частин. У кожній з них повинно бути не менше двох псевдобульб. Щоб коріння орхідеї не перезволожувалося, субстрат, в якому вона росте, повинен бути такої ж температури, що і повітря. Тому рослину не бажано ставити на холодний підвіконник.

 Орхідею час від часу необхідно повертати на 180 градусів, щоб вона росла рівномірно і не нахилялася до світла одним боком.

Оригінальні квіти - орхідеї

Відвідайте нас у Instagram

Декоративні якості орхідей

Більшість кімнатних рослин гине від переохолодження. Вони погано переносять протяги. Багато шкоди завдають їм також коливання температури, а тому треба стежити, щоб тепло у кімнаті розподілялось рівномірно. Уночі ж добре знизити температуру на кілька градусів, адже в природі в цей час дещо прохолодніше.

 Орхідеї – досить чистолюбні рослини. Повітря у кімнаті, де вони знаходяться, повинно бути чистим, без протягів. Деякі види цих рослин люблять, щоб занурювати горщик із рослиною до країв у воду (хоча б раз на місяць). Після купання необхідно протирати листя вологою ватою або спеціальними серветками.

Неповторні квіти - орхідеї

 Декілька орхідей можна зібрати у одне кашпо, поставити їх туди у власних горщиках. У вільні місця поміж горщиками насипати керамзит чи дрібну гальку, а поверхню покрити мохом. За постійного зволоження це все помітно підвищить вологість повітря навколо рослин.

Декоративні якості цих квітів не гірші, ніж у троянд. Тож кожен для себе може підібрати колекцію різноманітних видів орхідей, що цвістимуть протягом року, та милуватимуть ваше око своєю красою та неповторністю.

 Варто знати! На сьогодні найвідоміша одна з “корисних орхідей”- Ваніль плосколиста, витка ліаноподібна рослина. Має незрівнянний аромат.  Належить до пряних рослин, використовують як прянощі її плід. Ні харчова, а ні косметична промисловість не обходиться без цієї рослини.

Маленькі квіти орхідеї

Як вибирати орхідеї

 Якщо ви забажаєте придбати для себе чи у подарунок таку чудову і розкішну квітку, як орхідея, то у першу чергу зверніть увагу на коріння. Квіти можуть і красиво виглядати, але коріння вам багато може повідомити.

 Як правило, орхідеї продаються у прозорому пластиковому горщику. Якщо коріння яскраво-зелене або сріблясто-сіре і займає весь горщик- можете сміливо купляти. Така орхідея здорова. Якщо  ж коріння коричневе або жовтувате, краще відмовитись від купівлі такої квітки. Навіть, якщо вона вам дуже сподобалась. З таким кольором коріння рослина скоро скине квіти. І, якщо не загине повністю, то цвісти не буде доти, доки не відростуть нові корені.

 Отож, бажаю вам не помилитись у виборі і віднайти свої квіти краси. А мої орхідеї, як мої діти – квітнуть і розвиваються з кожним новим днем.

Сторінка нашого осідку Контакти завжди до ваших послуг.

Орхідеї - казкові квіти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору