Мої лілії

Мої лілії – улюблені квіти з глибини віків

Мої лілії  – елегантні квіти

 У природі існує близько 30 видів лілій. Мої лілії теж є у цьому списку. Деякі з них мають пречудовий аромат. За ними дуже просто та легко доглядати. Не так багато вимог у рослини до умов проживання та догляду за нею.

А ще мені стало відомо багато фактів про цю чудову улюблену квітку. У цій статті я хочу поділитися з вами своїми цікавинками про лілії.

Прочитайте статтю до кінця.

Результат – мої лілії, і не тільки ці квіти, відкриють вам багато цікавого і корисного. А ви любите доглядати за квітами? Поцікавтесь!

 Мене звати Наталя. Я займаюсь хенд мейд: в’яжу на спицях, гачком та на пальцях рук різні оригінальні цікавинки з якими ви можете детально ознайомитись на нашому осідку (сайті ) HandmadeLiuta. 

Замовити та придбати наші оригінальні цікавинки ручної роботи можна також і у наших інтернет-крамничках Facebook  та  Instagram.

Переглянути наші оригінальні цікавинки ручної роботи ви теж маєте можливість у  Pinterest. 

Ще я час від часу займаюсь народною ручною вишивкою. Мої улюблені кімнатні квіти – це орхідеї.

Мої лілії на грядці

Прочитайте про: Фітнес на городі: і здоров’я, і урожай

Лілії – квіти богинь

 Та відпочивати я люблю активно на свіжому повітрі. У мене є невеликий квітник, у якому я доглядаю свої улюблені квіти на природі. І це мої лілії. Вони завжди віддячують мені своєю красою та пахощами.

А ще у мене квітують такі квіти як підсніжники, проліски, нарциси, тюльпани, конвалія, гладіолуси, рози, примули, ромашки, нагідки, сальвії, чорнобривці та багато інших. Але мої лілії – то найулюбленіші мої квіти.

 Лілія – рослина з дивною назвою Hemerocallis. У перекладі з грецької hemera означає “день”, а kallos – “краса”. Це чудова квітка наших квітників виправдовує свою назву – кожна квітка лілійника живе лише один день. Але ж які вони гарні і пахучі.

Один день тішить око одна квітка! Так, так – це лілія. Просто на стеблі буває багато квіток і ми не помічаємо цього.

Мої лілії

Мої лілії: практичні поради по догляду

 Лілії невибагливі до грунтів. Але якщо грунт бідний, то необхідно додати компосту, перегною чи торфу.

Надто щільні грунти можуть спровокувати застій води і загнивання коренів, тому потрібно підмішати трохи піску або торфу.

Мої лілії та інші мої квіти

 Поливати лілії необхідно не часто, але щедро. Вони накопичують вологу у своїх підземних частинах-бульбах. Тому непогано переносять тимчасову посуху. Корисно також мульчувати землю під рослинами.

Мої лілії найулюбленіші квіти

 При діленні куща викопану рослину я обтрушую від землі і даю трохи просохнути корінню. Потім обережно розбираю кущ на окремі рослини, або відділяю їх за допомогою ножа. Листя наполовину підрізаю, а корені вкорочую до 15-20 сантиметрів. 

 Корені промиваю водою і рослину встановлюю на горбочок, насипаний у новій посадковій ямі. Корені розрівнюю, присипаю землею, щедро поливаю і мульчую. Все просто і практично.

 Мої лілії найкраще квітують на відкритому сонячному місці, проявляючи найсоковитіші кольори своїх квіток.

Квітка лілії

Розмноження лілій

 Розмножуються лілії насінням і вегетативно. Я свої лілії найчастіше розмножую вегетативно. При цьому способові потомству передаються всі особливості материнської рослини. 

 Ось мої прості способи розмноження:

  1. Дочірніми цибулинами, які діляться при пересадженні для майбутнього культивування.
  2. Цибулинами-дітками, які утворюються біля основи стебла у грунті, що знаходяться в багатьох видів у пазухах листків.
  3. Стеблом. Навесні стебло відділяю від цибулини.
Квіти червоної лілії

 Велике значення має глибина садіння цибулин лілії. Вважається, що правильно потрібно висаджувати цибулину лілії на глибину не більшу в чотири-п’ять разів більшу за висоту цибулини (приблизно 4-5 сантиметрів).

Цибулини коріння при рості постійно затягують цибулину квітки все глибше і глибше. За декілька років цибулини квітів можуть заглибитись до 30-40 сантиметрів. 

Мої лілії та інші квіти у квітнику

Дізнайтесь про: Місяць липень – середина, “маківка літа”

 Тому рекомендується частіше пересаджувати ці рослини. Пересаджувати лілії на потрібну глибину та нове місце краще у серпні, коли стебло рослини ще не зламалось. 

 Липень – час квітування більшості лілій. В цей час я підживлюю їх калійними добривами. Відцвілі зав’язі лілій необхідно обривати.

Запам’ятайте! Квітка, як жінка – любить ласку!

Майстриня з букетом квітів

Поцікавтесь про: Орхідеї мої, як діти мої

Квіти з глибини віків – мої лілії

 Відомості про лілії як про квіти, що символізують чистоту та непорочність, дійшли до нас із глибини віків. Батьківщиною лілій є Південно-Східна Азія, де понад 2000 років тому у Китаї вирощували її на городах. І використовували лілію спочатку у кулінарії та в боротьбі з різними хворобами.

Лікарські властивості цієї рослини описано в енциклопедичному творі римського письменника-ерудита Плінія-старшого Naturalis historie (77 рік до нашої ери). І лише у ХVІ столітті лілії потрапили до Європи.

1. Мої лілї

Зображення 1 з 10

 В Америці, Голландії, Австралії у 60-х роках ХХ століття зчинився лілійниковий селекційний бум. На сьогодні тільки в США налічується понад 50 тисяч сортів цієї рослини від карликових кущів до гігантів найрізноманітнішого забарвлення з термінами цвітіння від раннього до пізнього.

І хоча лілії вважаються доволі новою культурою у квітникарстві, вони дуже полюбились і професіоналам, і аматорам через свою багатогранну красу та невибагливість.

Мої лілії в букеті

Дізнайтесь ще про: Ручне в’язання: 45+ порад початківцю

Мої лілії – квіти цнотливості і чистоти

 Лілія дуже цінна рослина для зрізу, деякі суцвіття утворюють 50 квіток: одне таке суцвіття – і цілий букет. Суцвіття добре зрізати у стадії початку забарвлення бутона. Квіти у воді зберігаються дуже довго. 

 Коли розкриваються квітки, потрібно видаляти тичинки, тому що вони скидають пилок на пелюстки, квітки робляться брудними, недекоративними. Особливо це видно на білих видах лілій. Різні сорти цвітуть неодночасно, що дає змогу мати квітучі рослини від весни до осені. 

Майстриня у квітах

 Крім відомої всім білоквіткової лілії (лілія королівська), у мене є лілії двокольорового забарвлення і з пелюстками у смужку. А ще є червоні, яскраво-рожеві.

 Мої лілії прекрасно дивляться серед смарагдової зелені газону. Гарно ці квіти дивляться в поєднанні з іншими багаторічними квітами на моїх клумбах. І поряд з суперницями-трояндами мої лілії цвітуть яскраво та пишно. А пахнуть як!

 Задача-загадка. До вас прийшли у гості і подарували вам квіти. Якої висоти має бути ваза, в котру ви поставите букет, якщо висота його, наприклад – 60 сантиметрів.

 Варто знати! Висота вази має дорівнювати половині висоти букета.

Корисні поради як зберегти букет-довгожитель

 Завжди приємно, коли дарують квіти. А чи знаєте ви, як продовжити їх життя і надовго зберегти спогади про того, хто подарував букет.

Букет жовтих тюльпанів

Отож, запам’ятайте:

  1. Вазу з букетом квітів необхідно ставити у найбільш прохолодну кімнату.
  2. Квіти не люблять різкої зміни температури. Якщо букет занесено з холодного повітря у тепле приміщення – найперше, його необхідно охолодити (15-20 хвилин). Потім під струменем води зрізати кінці стебел ножем по діагоналі і видалити нижнє листя.
  3. Якщо на стеблах є декілька квіток, то періодично необхідно видаляти засохлі квіти з вази.
  4. Не ставте квіти поряд з фруктами – це прискорює їх в’янення.
  5. Не всі квіти мирно уживаються в одній вазі. Резеда і конвалії прискорюють в’янення всіх інших квітів. 
  6. При закритих бутонах зрізають тюльпани, півонії. Гвоздики зрізають у повному розквіті, їх бутони у вазах не розкриваються.
  7. Троянди треба зрізати зранку напівзакритими , і перед тим як поставити у воду, тримати їх у посудині з водою.
  8. Нарциси, поставлені у воду, спочатку виділяють слизистий сік. Саме тому їх не варто ставити у одну вазу з тюльпанами та іншими квітами. 
  9. Збризкувати водою можна тільки троянди. Більшості квітів це шкодить, особливо гвоздиці, хризантемі: на них з’являються некрасиві плями.
  10. Троянди, гвоздики, лілії одні, без сусідів, зберігаються незрівнянно довше, ніж у змішаному букеті.
  11. Стебло лілій розріжте і занурте в холодну воду( ці квіти легко вбирають її). При низьких температурах повітря лілії довго зберігаються в бутонах, а при високій – швидко розпускаються.
  12. Тюльпани довше зберігаються, якщо у воду додати трохи цукру. Цукор, а також чайна ложка перекису водню корисні для бузку. Таблетка аспірину допоможе зберегти свіжими гвоздики.
  13. Для айстр і хризантем додають теж у воду трішки цукру. Також необхідно відірвати все листя  від стебла, що знаходяться під водою – інакше вони швидко почнуть гнити.
  14. Гербери переважно погано зберігаються, тому рекомендують додавати у воду дезінфікуючі засоби і спеціальні добрива для зрізаних квітів. Стебла гербер занурюйте у вазу з водою на 7- 8 сантиметрів, не більше.
  15. Гербери, гіацинти, нарциси та конвалії треба ставити у теплу воду.
  16. Жоржини, нагідки корисно залишати на 5-10 хвилин у гарячій воді.
  17. Орхідеї потрібно тримати в теплій воді і часто її змінювати. Короткі стебла підріжте на кілька міліметрів. Великі квіти проживуть близько тижня, дрібніші – до трьох тижнів.
Букет ромашок

Поцікавтесь: Іграшка амігурумі зайка: творимо оригінальну цікавинку разом

Задача-загадка. Скільки води має бути у вазі, якщо вам подарували: а) троянди, тюльпани, гвоздики; б) польові квіти; в) хризантеми. 

 Не завадить знати – ці квіти потребують особливого рівня води у вазі: 

  • троянди, тюльпани, гвоздики – 10-15 сантиметрів 
  • польові квіти – близько 10 сантиметрів 
  • хризантеми – 5-8 сантиметрів

 Запам’ятавши цю цікавинку, ви зможете зберегти свої букети свіжими на тривалий час.

Букет квітів

“Мова” квітів

А вам відомо, що квіти теж мають свою “мову”? Даруючи їх, зважайте на те, що:

  • ромашка означає здоров’я
  • лілія – цнотливість
  • мак – шляхетність
  • конвалія – закоханість, згоду
  • волошка – радість і віру
  • гвоздика – хоробрість і мужність
  • ірис – пристрасть
  • мімоза – ніжність
  • нарцис – самовпевненість
  • гіацинт – сум
  • фіалка – молодість і закоханість
  • левкої – приязнь
  • жоржина -красу
  • камелія – холодність
  • незабудка -пам’ять і тугу
  • троянда -велике кохання
  • орхідея -пристрасне кохання

 Отож, бажаю вам віднайти свої улюблені квіти і почуватися біля них теж квіткою.

Майстриня з квіткою

1 думки про “Мої лілії – улюблені квіти з глибини віків”

  1. Мар'яна

    Дуже сподобалась стаття про лілії. І, взагалі про квіти багато цікавого. І про рукоділля, особливо про в’язання все цікаво.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору