Моє волосся

Моє волосся – одна з найкращих моїх окрас: 50+ корисних порад по догляду

Моє волосся – моя найкраща окраса 

 Всім відомий вислів, що найліпшою окрасою жінки є її волосся. Однак, щоб була ця окраса розкішною і довговічною, слід старанно доглядати за нею. У мої 50+ моє волосся натуральне, тільки де-не-де проглядаються поодинокі сріблясті волосинки. Та я над цим працюю, щоб цей природний процес сивини якнайпізніше навідався до мого чудового волосся.

А щоб ваше як і моє волосся надовго залишалось натуральним, привабливим і розкішним, я поділюся з вами у цій статті деякими секретами догляду за ним.

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – ви дізнаєтесь про моє волосся та більше 50-ти корисних порад по догляду за ним. Поцікавтесь!

 Мене звати Наталя. Я займаюсь хенд мейд: в’яжу різні оригінальні цікавинки спицями, гачком та просто на пальцях рук, а також – вишиваю. На даному нашому осідку (сайті) HandmadeLiuta ви маєте можливість переглянути і ознайомитись з нашими цікавинками ручної роботи (я творю разом з дочками). Як подарунки вони саме якраз.

Ручне в’язання – це основний вид рукоділля, яким я володію уже багато років. Ви маєте можливість також переглянути наші витвори ручного в’язання і на нашій сторінці у Pinterest.

А придбати такі цікавинки ручної роботи у нас можна і в інтернет-крамничках таких соціальних мереж як  Facebook  та  Instagram.  

Моє волосся і я працюю

Прочитайте про: Ручне в’язання: 45+ порад початківцю

 У гонитві за красою ми інколи не бережемо своє волосся: фарбуємо, надаємо світлого кольору, завиваємо. А згодом виявляємо, що воно втратило природний блиск, кінчики посіклися, і взагалі стає воно як штучне. Власне, це й не дивно. Волосся ослаблене згаданими процедурами, стає сухим. А втім, воно може бути таким зроду.

 Отож, наше волосся – одна з найкращих наших натуральних прикрас. Перш за все, для себе я усвідомила і хочу це донести також до своїх дочок, родичів, друзів, близьких, знайомих – важливо стежити за станом свого здоров’я.

Здоровий спосіб життя, свіже повітря, спорт, спокійні нерви, раціональне харчування – ось основні чинники, які благотворно впливають на пишність та красу вашої зачіски. 

 Нестача в організмі вітамінів, перевтома, наслідки різних хвороб можуть позначитися на зовнішності й, зокрема на тому, як прореагує на це ваше волосся. Отже, перша умова – правильне харчування й розумний спосіб життя.

Моє волосся та пожива для нього

 Наше волосся потребує повноцінного живлення. Я надаю перевагу природній їжі, без різних добавок і консервантів. Тому у щоденному раціоні, у першу чергу, мають бути продукти, що містять найважливіші мікроелементи:

  • магній
  • селен
  • цинк
Моє волосся і я святкую

Дізнайтесь про: Красиві руки: 30+ корисних порад по догляду

 Магній. Є у гречаній каші, висівках, білій квасолі, а також у разовому хлібі, гіркому шоколаді й каккао, у горіхах, шпинаті й петрушці.

 Селен. Міститься у кукурудзі, рисі, дріжджах і часнику.

 Цинк.  Входить до складу пшеничних висівок і паростків зерна пшениці, жита, насіння дині й соняшника, грибів (печериць, маслюків), а також – какао, курячого м’яса, горіхів, квасолі, гороху, чаю. Дуже шкідливо для волосся інтенсивне схуднення, внаслідок якого організм втрачає запаси цинку. Візьміть це до уваги!

Більше цинку, ніж звичайно, потребують вагітні жінки.

Я у вишиванці

 Поповнити свій організм цинком можна, споживаючи щоденно на сніданок отакий поживний “Салат Краси”.

 “Салат Краси”. Беремо 6-7 столових ложок вівсяних пластівців, заливаємо невеликою кількістю охолодженої перевареної води, додаємо 1 столову ложку меду, декілька подрібнених волоських горіхів і залишаємо все це на ніч. Уранці додаємо потерте велике яблуко, декілька столових ложок вершків, сік половини лимона. Ще додаємо 1 столову ложку родзинок, або 4 порізані на смужки сушені чорносливини ( може бути урюк). Влітку можна давати ще свіжі фрукти та ягоди. Споживайте на здоров’я!

 Ну і звичайно – вода. Всьому організму і волоссю також потрібно достатнє вживання рідини. Я вже звикла випивати до двох літрів рідини в день, а влітку цю кількість навіть збільшую.

 Моє волосся – розкіш і довговічність 

 Волоссю завжди потрібен кисень. Тож не забуваймо про досвід наших мам, бабусь, прабабусь, які вважали, що потрібно щодня розчісувати волосся гребінцем мінімум 200 разів!

Розчісуйте своє розкішне волосся біля відчиненої кватирки, на балконі, перебираючи його, насичуючи повітрям. На ніч – обов’язково. Виділіть для себе хвилин 10-15, і ви побачите результат неодмінно.

Моє волосся і я на природі

Почитайте ще: “Тихе полювання”: де і як шукати їстівні гриби

 Як і всьому живому, волоссю потрібна вода: вона і бруд змиє і живлення забезпечує. Як часто мити голову? Навіть щодня, якщо волосся того потребує. Колись вважали, що часте миття шкідливе. Але за теперішньої екології волосся забруднюється дуже швидко, особливо у великих містах. Не варто мити волосся водою з крана: там багато хлору. І бажано споліскувати волосся відварами трав.

 Дуже важливо перед миттям підживити волосся. Для нормального волосся годиться така маска: скибку чорного хліба розмочити і розмішати до густої маси, разом із сирим жовтком та 20-30 краплями рицинової олії і нанести на шкіру голови. Зробити компрес на 2 години.

Моє волосся восени

 Для сухого волосся замість хліба беремо 2-3 столові ложки соку цибулі, змішуємо з 2 столовими ложками горілки (можна самогону) та 1 столову ложку рицинової олії.

 Також можна використати 1 столову ложку меду, 1 столову ложку коньяку і змішати з 1 жовтком. Якщо волосся масне: маску готують із 2 столових ложок меду і 2 жовтків. Бажано тримати кілька годин під компресом. А ще рекомендують також за 2-3 години перед миттям втирати в шкіру сік алое.

Моє волосся та прості рецепти ополіскування 

 Не завадить знати всім красуням, що час від часу необхідно ополіскувати волосся різними природними відварами. Я використовую такі відвари:

  • дубова кора
  • відвар із кореня лопуха
  • відвар з кропиви

 Дубова кора. Щоб надати волоссю темнішого відтінку, споліскують його відваром дубової кори (1 столова ложка на 200 грам води) кип’ятити протягом 10 хвилин на слабкому вогні.

 Відвар з кореня лопуха. Беремо 3 столові ложки сушеної рослини і запарюємо 2 склянками окропу. Досить непогано зміцнює структуру волосся.

 Відвар з кропиви. Сухого листя кропиви беремо 2-3 столові ложки і запарюємо 2-3 склянками окропу. Корисно обполіскувати волосся таким відваром для його укріплення.

Моє волосся вдома

Маски для волосся в домашніх умовах

 Хочу поділитися з вами декількома рецептами масок для волосся, які можна приготувати у домашніх умовах на швидкоруч. І краса вашого волосся відродиться в одну мить. Ось мій список простих масок для волосся:

  1. Бананова маска.
  2. Вівсяна маска.
  3. Яєчна маска.
  4. Йогуртова маска.
  5. Маска з кокосовою олією.

 Перш, ніж робити маски, професійні перукарі рекомендують визначити, якого типу ваше волосся: жирне, сухе, нормальне чи змішаного типу. А тоді вже дивитися, які маски вам більше підходять. Якщо у вас сухе, ламке та виснажене волосся, вам варто робити маску раз на тиждень. Жирне волосся слід мити в міру забруднення.

  Перегляньте і підберіть для себе, яка з цих простих масок найкраще підійде саме вашому волоссю. Хоча вони підходять майже для всіх типів волосся. Це вже хто і яку обирає для свого волосся.

Я на відпочинку у парку

 Бананова маска. Змішайте 2 стиглі банани зі столовою ложкою кокосової олії, оливкової олії і меду. Нанесіть на волосся і залишить на 5 хвилин. Змивати теплою водою.

 Банан, як відомо багатий вітамінами А, Е. С і калієм, який допомагає регулювати підшкірний жир і тримати шкіру голови здоровою. Ваше волосся буде виглядати блискучим і м’яким  у найкоротший термін.Тож не пошкодуйте бананів для себе красивої.

Я у Карпатах

 Вівсяна маска. Беремо столову ложку вівса і змішуємо зі столовою ложкою свіжого молока. Потім додаємо столову ложку оливкової олії. Все добре перемішати і нанести на сухе волосся. Залишаємо на 20-25 хвилин, потім змити теплою водою.

 Вівсяну маску бажано використовувати регулярно, якщо у вас є лупа, свербіж шкіри голови та інші проблеми.

Моє волосся під шапкою на прогулянці

Поцікавтесь про: Мої лілії – улюблені квіти з глибини віків

Робимо натуральні маски для волосся

 Яєчна маска. Збиваємо яєчний жовток з 2 столовими ложками оливкової олії. Додаємо склянку молока і трохи лимонного соку. Наносимо все  на шкіру голови. Через 15-20 хвилин змиваємо теплою водою.

 Яйця мають високий вміст:

  • білка, який допомагає живити коріння 
  • калію, який зцілює пошкоджене волосся
  • вітамін А, який допомагає зменшити посічені кінчики
  • вітамін В, який сприяє росту волосся

 Маска з яйця і освіжає волосся, і зволожує його. ЇЇ швидко і легко зробити. Переконайтесь самі.

Я у маках

 Йогуртова маска. ½ чашки простого йогурту. Можна і більше, якщо у вас довге волосся (50 сантиметрів і більше), нанесіть на вологе волосся на 15-20 хвилин і змийте теплою водою.

 Якщо у вас немає йогурту, але є сметана – не біда. Можна використати і її. Йогуртова маска допоможе зробити ваше волосся блискучим, якщо воно дуже швидко жирніє. Спробуйте і побачите результат.

Моє волосся на сонці

 Маска з кокосовою олією. Беремо 2 столові ложки кокосової олії і додаємо 1 столову ложку оливкової олії. Наносимо на волосся і одягаємо шапочку для душу, або целофановий пакет на голову. Залишаємось так на 10-15 хвилин. Тоді просто змиваємо теплою водою, можна з шампунем. Волосся відразу стане живішим і виглядатиме густішим.

 Маска з кокосовою олією ідеально підходить для сухого і пошкодженого волосся.

 Отож, використовуйте маски, вони зроблять ваше волосся здоровим та блискучим. 

 Не завадить знати! Професійні перукарі одразу бачать, підживлює людина своє волосся чи ні.

Моє волосся і я за в'язанням

Якісний шампунь + м’яка вода = здорове моє волосся

 Нині важко уявити своє життя без шампуню. Проте надзвичайно важливо правильно вибрати його. Шампунь не повинен завдавати шкоди волоссю, навіть якщо ви миєте голову часто. Неякісний засіб розчиняє разом із брудом захисну плівку, що покриває волосся і шкіру. Крім того, під час миття розкривається лускоподібний шар на волосинах, вони набрякають і легко піддаються будь-якому руйнівному впливу. 

 Ось що треба знати про шампунь:

  1. Купуючи новий, ще не випробуваний шампунь, вибирайте найменший флакон.
  2. Перед миттям розчешіть волосся, аби трохи звільнити його від засобів для укладення, а також від суміші частинок жиру й пилу.
  3. Наносьте шампунь, починаючи з коренів, а далі розподіляйте по всій довжині волосся.
  4. Не лийте на голову багато шампуню. Щоб добре вимити волосся середньої довжини, достатньо 4-5 мілілітрів (краплі завбільшки як ніготь великого пальця).
  5. Тільки дуже брудне волосся намилюють двічі. Зазвичай досить одного разу.
  6. Руки під час миття мають бути м’якими і ніжними. Не тріть волосся щосили. 
  7. Ретельно споліскуйте волосся водою, інакше воно втратить блиск, а зачіска – легкість. 
  8. Після миття розчісуйтеся обережно, рідким гребінцем, бо вологе волосся дуже вразливе до механічних пошкоджень.

Корисні поради по догляду за волоссям 

 Щоб маску можна було рівномірно нанести на всю шкіру, волосся розділіть на пасьма, промасажуйте, а потім добре розчешіть.

Карпати і я на відпочинку

 Ділянки, де волосся дуже рідке, можна змащувати свіжим товченим тисячолистником, настояним на оливковій олії.

 Після того, як ви помили голову, корисно сполоснути волосся водою з оцтом (на 1 літр води беремо 2 столові ложки оцту).

Я на активному відпочинку

 Рецепт прабабусь. Раз на тиждень, помивши голову, в шкіру корисно втирати просту кухонну сіль протягом 15 хвилин. Після цього волосся прополіскують відваром: дубової кори, чебрецю чи кінського щавлю.

 Корисно також втирати свіжий сік настурції в шкіру голови через день. Волосся стане гарним, шкіра чистою. Тільки одне застереження: бережіться, щоб сік не потрапив у очі.

Моє волосся під шапкою на прогулянці

 Волосся буде шовковистим, м’яким і блискучим, якщо хоча б раз на тиждень втирати свіжий сік цибулі в корені (по 2-3 столові ложки).

 Не зловживайте різними фарбниками. Та вже коли вирішили бути блондинкою чи брюнеткою, стежте, щоб раз на 7-10 днів відтінювати волосся, яке виросло, відповідними барвниками.

1 Моє волосся

Зображення 1 з 18

  А вам відомо? На ріст волосся можна діяти акупресурою. Отож. притисніть нігті однієї руки до нігтів на другій і потріть їх одні об одні упродовж кількох хвилин (двічі на день). 

 Цю процедуру ви можете робити де завгодно: у транспорті по дорозі на роботу чи перед телевізором. Корисно легко натискувати на позначені точки впродовж 1-2 хвилин.

Осінь і моє волосся

  Отож, робимо висновок – дбати про волосся слід комплексно: правильно харчуватися і зачісуватися, не переохолоджувати й не перегрівати голову, робити компреси і маски, масажувати, захищати й підтримувати волосся за допомогою відповідних шампунів, бальзамів-ополіскувачів, кондиціонерів, олій.      

 Тож, будьте завжди на позитиві, доглядайте вчасно за своїм волоссям і воно неодмінно стане гарним і розкішним. Це ж одна з найкращих жіночих прикрас. Візьміть це до уваги.

 Бажаю всім бути коханими, красивими, неповторними та чарівними!

Ми у вишиванках

2 думки про “Моє волосся – одна з найкращих моїх окрас: 50+ корисних порад по догляду”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору