Кухонна сіль: користь та переваги
Значення солі важко переоцінити: без неї неможливо уявити будь-яку приготовлену страву, окрім цього, кухонна сіль може бути хорошим помічником в інших життєвих ситуаціях.
Недарма з давніх часів такому необхідному продукту в житті, як кухонна сіль, наші предки теж присвячували прислів’я та приказки.
Прочитайте статтю до кінця.
Результат – ви дізнаєтесь, що кухонна сіль є універсальним продуктом домашнього вжитку і застосовувати її у господарстві можна будь-де, не тільки на кухні. Перевірено особисто!
Я, ( Наталя), разом з дочками, в’яжу спицями, гачком та просто на пальцях рук різні оригінальні цікавинки. З нашими витворами ручної роботи ви маєте можливість більш детально ознайомитись у категорії даного нашого осідку Цікавинки.
Та займаюся я не тільки хенд мейд, а ще й люблю поратися на кухні та готувати різні смаколики.
Тож у цій статті я хочу з вами поділитися деякими своїми корисними порадами про те, де і як у нашому сьогоденні практично та корисно можна застосувати звичайну кухонну сіль.
Перегляньте: Місяць травень – останній весняний місяць
Найперше, хочу наголосити, що йодовану кухонну сіль необхідно зберігати у закритій банці або іншій ємності. Бо коли вона довго зберігається відкритою, всі цілющі властивості втрачаються і вона перетворюється на звичайну сіль.
Йодовану кухонну сіль я використовую на кухні для приготування різних страв, салатів та для профілактики дефіциту йоду. В основному вона у мене застосовується, як речовина для приготування їжі. А для консервування харчових продуктів підходить як йодована, так і проста кухонна сіль.
Запам’ятайте! Надмірне споживання солі сприяє підвищенню кров’яного тиску, хворобам нирок та серця.
Почитайте про: Оригінальні цікавинки ручної роботи
А звичайна кам’яна сіль у мене використовується як і на кухні, так і за іншим призначенням. Нею я підживлюю цибулю, моркву та червоний буряк на своєму городі ( 100-150 грам солі на 10 літрів води).
А якщо до кави додати кілька крупинок солі перед тим, як її зварити, сіль підсилить її аромат. Щіпка солі допоможе також швидко збити білки. А дно підгорілої каструлі або сковорідки легко очистити, якщо насипати товстий шар солі та залишити на кілька годин.
Якщо на одяг потрапив жир, треба насипати трошки солі на пляму і обережно потерти. Кілька раз змінити сіль, поки пляма не зникне. Одяг з темного шовку та сатину довше зберігає блиск, якщо після прання прополоскати його в холодній воді з сіллю ( на 5 літрів води додати 125 грамів солі).
Поцікавтесь про: Карантин та дозвілля: 5 простих способів самовдосконалення
Скляні стакани і пляшки будуть прозорими, якщо їх вимити в солоній воді і сполоснути в холодній.
Афоризм! Щоб добре пізнати людину, не обов’язково з’їсти з нею пуд солі. Досить насолити їй.
Кухонна сіль та її оздоровчі властивості
У разі зубного болю, болю в горлі, ангіни і нежитю кілька разів на день слід полоскати рот міцним сольовим розчином (столова ложка солі на склянку теплої перевареної води).
А у разі захворювання застудного характеру, а також як загальнозміцнюючий засіб потрібно протягом тижня через день робити теплі ванни, в які додавати по 0,5 кг. солі.
За кровотечі з ясен потрібно у 100 мл. оцту розчинити 1 чайну ложку кухонної солі. Цим розчином полоскати рот.
Під час нападів радикуліту сіль потрібно розігріти на сковороді, всипати у полотняний мішечок і прикласти до хворого місця. Можна також взяти сіль і річковий пісок у рівних частинах, підігріти і прикладати до хворого місця.
У разі укусів комах треба змочити сіль водою і натерти місце укусу. А якщо вжалила бджола, можна взяти в рівних частинах сіль і мед, ретельно змішати та накласти на місце укусу.
Якщо у дорослого є розлади в кишечнику – є простий і ефективний спосіб: 1 столову ложку солі розчинити у 150 мілілітрах горілки і випити. Якщо з’являється вранці нудота, з’їжте дрібку солі та запийте холодною водою.
Візьміть до уваги! Якщо змішати палену сіль наполовину зі свинячим жиром і змастити синці на тілі, то вони швидко зійдуть.
Що може звичайна сіль
Використання солі в домашньому господарстві не обмежується кухнею. Цей продукт може стати у пригоді не тільки під час приготування обіду.
Ось декілька варіантів, де можна застосувати кухонну сіль:
- Перш, ніж різати цибулю, натріть ніж сіллю, і він не матиме неприємного запаху.
- Нарізана ріпчаста цибуля збереже свіжість, якщо покласти її на блюдце, посипане сіллю.
- Дрібка кухонної солі поліпшить і смак чаю, якому сіль додасть й інтенсивного кольору.
- Перш, ніж братися за чищення риби, посипте її сіллю – вона не вислизатиме з рук.
- Щоб риба не пахла мулом, вимийте її у міцному холодному розчині солі.
- Посуд, що пахне рибою, промийте холодною водою з сіллю.
- Запаху цибулі і часнику можна позбутися, сполоснувши руки і посуд підсоленою водою.
- У воду, в якій варите яйця, обов’язково додайте кухонну сіль: якщо яйце трісне, то не витече.
- Щоб нарізані яблука не потемніли, потримайте їх у ледь підсоленій воді.
- Томатна паста у відкритій банці не запліснявіє, якщо її посипати сіллю і налити трохи зверху олії.
- Помутніла олія знову стане прозорою, якщо додати у пляшку чайну ложку кухонної солі.
- Висохлі волоські горіхи можна залити, не очищаючи, підсоленою водою. Витримані в ній 4-5 днів, вони знову стануть соковитими.
Кухонна сіль – хороший помічник
За допомогою розчину, що складається з однієї столової ложки оцту і однієї чайної ложки солі , можна легко відчистити нікельований посуд. А щоб алюмінієвий посуд послужив довше і не чорнів, потрібно прокип’ятити в ньому підсолену воду – до того, як ним користуватись.
Якщо у вас на кухні є предмети з міді та латуні, їх можна відчистити складом з 25 гр. солі і однієї склянки молочної сироватки.
Почитайте про: Вік вишивки: 5 простих правил по догляду
Кухонна сіль незамінна і при догляді за скляним, фарфоровим і кришталевим посудом. Скляний стане прозорим, якщо його промити теплою солоною водою.
Кришталь блищатиме після того, як ви прополощите його в розчині води з двома столовими ложками оцту і однією столовою ложкою солі. Порцеляну поверне білизну і свіжість розчин солі та оцту ( у пропорції 1:1).
Якщо у пригоріле молоко додати дрібку солі, то смак його помітно покращиться. Кухонна сіль допоможе і у зберіганні молока – воно довше не скисне.
Господиням у записник дещо про сіль
Поділюся з вами маленькими хитрощами, які повинні знати всі порядні господині:
- Щоб на довше зберегти хліб від цвілі, поставте у закриту хлібницю сільничку
- Картопля і яйця не тріснуть, якщо їх варити у підсоленій воді
- Випрана білизна на морозі не замерзне, якщо у воду для полоскання додати трохи солі
- Сіль сильно вбирає воду, але достатньо покласти у сільничку декілька зерен рису – і вона довго залишатиметься сухою.
- Якщо ви вибралися з друзями в ліс на шашлики, а дрова сирі й не хочуть розгорятися, достатньо посипати їх трохи сіллю.
Відвідайте нас у Pinterest
Кухонна сіль та народні прислів’я
- До нічого і солі не треба.
- Не соли нічиєї рани, то й твоєї не будуть.
- Несолоне їсти, що з немилим цілуватись.
- Нема долі без солі.
- Ліпше недосолити, ніж пересолити.
- Без солі не смачно, без хліба не ситно.
- Хліб-сіль їж, а правду ріж.
- Дай Боже хліба-солі і всього доволі.
Прислів’я про сіль наголошують нам про цінність цього продукту для людей в минулому. Бо раніше сіль коштувала надто дорого і дозволити собі її могли лише заможні люди.
Отож, занотуйте у свої записники все, що цікавить вас про кухонну сіль, та не зловживайте цим продуктом.
Народна мудрість! Сіль-хліб кусай, а розумних людей слухай.
Сторінка сайту Контакти завжди до ваших послуг.
Цікава стаття про сіль. Я багато знав про неї, але ще більше корисного почерпнув зі статті. Треба буде попробувати до чаю дати дрібку солі. Може й справді смачніше буде питись. Класний сайт. Рекомендую.