Корисний посуд

Корисний посуд: про каструлі та їх призначення на кухні

Корисний посуд – основа правильного харчування

 Корисний посуд ви використовуєте у себе на кухні? Маю на увазі, каструлі у вас з різних металів чи одного типу? Зараз поясню, для чого потрібно користуватись каструлями з різних металів на своїй кухні.

Особливо корисна ця інформація буде для молодих господинь, які ще не зіпсовані повсякденними буднями, коли готують різні смаколики.

Прочитайте цю статтю до кінця.

Результат – корисний посуд, а саме, прості та універсальні каструлі знайдуть практичне застосування і на вашій кухні. Поцікавтесь!

 

Мене звати Наталя. Я займаюсь рукоділлям: в’яжу різні оригінальні цікавинки гачком, спицями і на пальцях рук. Хенд мейд – це мій стиль життя. Мої дочки допомагають мені у цьому теж.

Заходьте на наші сторінки у таких соціальних мережах  Facebook  та Instagram, переглядайте, вибирайте та замовляйте наші оригінальні цікавинки ручного в’язання. І буде вам щастя!

Все творимо для вас із думкою про вас!

 Також я, як і кожна порядна господиня, люблю готувати, випікати та куховарити. А для того, щоб правильно і здорово харчуватись, на кухні необхідно використовувати корисний і практичний посуд.

Хтось може заперечити, мовляв, досвідчена господиня у будь-якій каструлі зуміє приготувати смачну страву, було б лишень з чого.

 Та, на жаль, часто господині, особливо на селі, користуються посудом не за призначенням. Це я помічала неодноразово як і за своїми родичами, так і за іншими.

Корисний посуд на куухні

Прочитайте: Втамуємо літню спрагу: ми споживаємо і рекомендуємо у спеку такі напої

 Найчастіше на кухні господині використовують алюмінієвий посуд. У таких каструлях варять буряковий та зелений борщ, капусняки, відігрівають кисле молоко на сир. А гарні емальовані вироби з візерунками де у кого стоять незадіяні на полицях, десь у коморі чи кладовці, і припадають пилюкою.

 Отож, який буває посуд і де та коли його використовувати практично і корисно?

Практичні каструлі на кухні

Поцікавтесь: Сезон шашликів: а ми готуємо ці смаколики ось так

Корисний посуд має бути у всіх господинь

 На мою думку, у хорошої господині повинен бути такий асортимент посуди:

  • алюмінієвий посуд
  • чавунний посуд
  • посуд із нержавіючої сталі
  • скляний посуд
  • вогнетривка кераміка
  • емальований посуд
  • тефлоновий посуд

 Особисто я у себе на кухні використовую всі ці види посуду.

Бо, як кажуть французи, хороша каструля – хороший обід.

Важливо! А вам відомо, скільки каструль і сковорідок треба для сім’ї?

 Думка, що кількість каструль залежить від кількості домочадців – неправильна. Чим більша сім’я, тим більшою за розміром повинна бути каструля, але кількість їх залежить тільки від кількості страв.

Корисний посуд

Дізнайтесь: Сік березовий: ми самі заготовляємо найкращі ліки від природи

 Отож, в середньому, для сім’ї потрібно чотири-п’ять каструль: одна літрова, дві дволітрові, три трилітрові і одна п’ятилітрова. 

 Також і три сковорідки: одна велика і дві менші. Це – як мінімум.

А, якщо вже купувати – то краще і вигідніше комплектом. Так і дешевше вийде.

Корисний посуд

Прочитайте ще: Курячі яйця: 40+ цікавинок про поживний пташиний продукт

Використовуємо посуд правильно – з користю для здоров’я

 Алюмінієвий посуд

Цей посуд досить поширений у багатьох господинь. Він дешевий, довговічний та легкий. Алюміній – добрий провідник тепла. Вода у такій каструлі закипає швидше, ніж в емальованій каструлі.

 В алюмінієвій каструлі можна кип’ятити молоко, не побоюючись що воно пригорить. Але, гаряче молоко потрібно ж відразу перелити у чисту скляну або керамічну ємність. Ще у алюмінієвій каструлі добре варити картоплю, різні каші та овочі, правда, не кислі.

Смачна страва і корисний посуд

 Разом з тим треба знати, що з алюмінієвими каструлями треба бути обережним. Абсолютно не можна готувати, а тим більше тримати у них кислі, квашені страви, які готуються з оцтом. Тому алюмінієва каструля – не для борщу! Не можна у ній варити варення, киселі, тушкувати м’ясо в кисло-солодкому соусі.

Візьміть до уваги! Страва в алюмінієвому посуді легко пригорає, а відмивається важко: не можна скребти алюміній металевою сіткою або щіткою, тим більше наждаком. 

 В процесі експлуатації алюміній має властивість взаємодіяти з продуктами харчування, руйнувати вітамін С, деякі мікроелементи, а також виділяти шкідливі речовини – солі важких металів, які, потрапляючи в їжу, негативно впливають  на здоров’я.

Без сковорідок на кухні ніяк

Поцікавтесь: Пора полуниць: а ми самі вирощуємо і споживаємо оці смаколики

 Чавунний посуд

Такий посуд нагрівається досить повільно, зате тепло розподіляється рівномірно і довго зберігається. Такий посуд не деформується, не тьмяніє, не боїться подряпин, довго служить. 

 Чавунці та гусятниці добрі для страв, що потребують тривалого приготування, наприклад, тушкованого м’яса, птиці або плову.

 Але від води, якщо її надовго залишити, такий посуд іржавіє. Тому після миття чавунний посуд потрібно швидко висушити. 

Занотуйте! Чавун важкий, пористий і при падінні може розколотися!

Гусятниця теж присутня на кухні

Посуд із нержавіючої сталі.

Самий блискучий посуд. Блискучі поверхні охолоджуються значно повільніше, ніж матові. Їжа у такому посуді довше залишається гарячою.Такий посуд легко миється і завжди виглядає  як новий. Час від часу необхідно змащувати внутрішню поверхню олією.

 А чого боїться “нержавійка”? Найперше, це перегрівання. 

Запам’ятайте! Перегрівання “нержавіючого” посуду може призвести до втрати його властивостей і до появи на стінках синьо-жовто-зелених розводів!

 А ще, не зберігайте довго у такому посуді міцний розсіл: з’являться плями, які важко відчистити.

Посуд із нержавіючої сталі теж потрібний

Поцікавтесь: В’яжемо плюшеві іграшки – для всіх, без винятку

 Скляний посуд

Практичний у використанні на кухні посуд. Різні салати можна готувати у ньому. Його використовують у мікрохвильовках. Молоко та кисломолочні продукти добре теж зберігаються у  такому посуді. А ще, такий посуд не дуже примхливий у догляді, легко відмивається.

Скляний посуд має бути на кухні

 Вогнетривка кераміка

Такий посуд належить до вишуканого кухонного посуду. Їжа набуває особливого смаку. Таку посуду я використовую на дачі. 

 Правда, посуд з вогнетривкої кераміки легко б’ється. Та, все ж, його можна використовувати як і у мікрохвильовках так і в газових духовках. Такий посуд можна ставити на стіл відразу з духовки!

З цим посудом потрібно бути вкрай обережним. Їжа у такому посуді пригорає більше, ніж у алюмінієвому. А якщо ви спробуєте закип’ятити у ньому молоко, воно обов’язково буде з пригорілим присмаком. Тому, перш ніж щось готувати у такій каструлі, її необхідно сполоснути холодною водою.

Корисний посуд

 Емальований посуд

 Якщо у такій каструлі потемніло дно, не намагайтеся його відтирати: нагріватися на вогні вона буде швидше.

 А ще господині полюбляють, скуштувавши страви, вдарити ложкою по краю каструлі. І я не виняток. Емаль через це неминуче починає відслоюватися: спочатку від ручок, потім на бортиках.

Застереження! Найгірше, коли емальована каструля впаде – відколеться шматочок емалі на дні. У такому пошкодженому посуді готувати їжу не можна. Навіть, воду не варто кип’ятити – можна отруїтися сполуками металів!

 А поки ваша каструля гарна й міцна, готуйте у ній борщі, капусняки, овочеві рагу, м’ясні і грибні супи, киселі та узвари.

Смачна їжа і корисний посуд

Відвідайте нас у: Pinterest

Тефлоновий посуд

 Ну а у тефлоновому посуді ваша їжа буде екологічно чистою, страви виходять смачніші. У тефлоновій каструлі краще, ніж в алюмінієві або емальовані, варити борщі, киселі, тушкувати овочі, кип’ятити молоко.

Не завадить знати! Перемішувати або перевертати їжу у тефлоновому посуді необхідно дерев’яною або тефлоновою лопаткою!

Посуд на кухні має бути практичний

 Маю надію, що мої корисні поради про використання корисного посуду, а саме каструль на кухні, стануть у нагоді як молодим господинькам, так і досвідченим господиням.

 Тож, готуйте смачно, поживно і корисно! 

Вибирайте для своїх страв тільки корисний посуд. 

Сторінка нашого осідку Контакти завжди до ваших послуг. 

 Успіхів Вам у всьому! І на кухні теж!

На кухні не обійтись без каструль

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору