Корисний чай – популярний напій всіх часів
Корисний чай – це напій із поживними та цілющими властивостями. Ним можна насолоджуватися як вранці, в обідню пору, так і ввечері. Його п’ють завжди свіжим і добре настояним.
Головне вибрати чи заготовити самому правильний та поживний збір.
Прочитайте цю цікаву статтю до кінця!
Результат – корисний чай і у вас як і в нас буде завжди найулюбленішим напоєм у будь яку пору року. Переконайтесь!
Найчастіше, що бачимо ми при виборі будь якого чаю – це пакування. Моя вам порада така – необхідно навчитися ігнорувати рекламні написи та гарні дизайни, а дивитися на виробника, маркування, термін придатності, знак відповідності та назву фірми, яка розфасовує даний продукт.
До прикладу, маркування “Ortodox “ означає, що чайний лист скручено вручну, а “CTC “- гранулювання, в якому застосовуються автоматичні технології. “Pure “ – чистий чай одного сорту, а “Biended“ – суміш різних сортів.
Розмір чайного листа позначають так: “Gunpowder“ – великий лист, “Imperial“ – грубо-середній, “Young Hyson“ – середній, а “Twonky “ – невеликий.
Прочитайте: Здорова їжа: корисні поради по правильному харчуванні взимку
У більшості з нас існує думка, що висока ціна є гарантом якості. Проте це не завжди так. Не завжди слід купувати дорогий чорний, зелений чи інший чай – адже ми зазвичай, платимо за стильну тару, пакування, а не за самий продукт. Тут багато залежить і від сорту, і від технології виробництва, а також місцевості, в якій зростав чайний кущ.
Мене звати Наталя. Я, разом з дочками займаюсь рукоділлям: вишиваємо та в’яжемо різні оригінальні цікавинки спицями, гачком та на пальцях рук, З нашими витворами ручного в’язання ви маєте змогу ближче познайомитись у категорії нашого осідку (сайту) Цікавинки.
Поцікавтесь: Плюшики в’язані: супер цікавинки ручної роботи
А у перерві між роботою ми любимо трохи почаювати. Тому і вирішила я у цій статті з вами поділитися своїми секретами корисного чаювання.
А вам відомо? Чотири п’ятих мозку людини становить вода!
Корисний чай – зелений, універсальний, поживний напій
Зелений чай зміцнює імунітет, сприяє стимуляції нервової системи і дарує гарний настрій. Але, щоб не розгубитися у сучасному розмаїтті коробочок та пакувань, сортів, цінових категорій та всіляких інших особливостях – треба дещо знати про такий чай.
У зеленому чаї міститься близько 400 різних хімічних сполук. А це – дубильні речовини, поліфеноли, алкалоїди (кофеїн та теїн), ефірні олії, ну і майже всі корисні вітаміни і мінерали.
Дізнайтесь про: Міцний імунітет: корисні поради як вберегтися від застуди народними засобами
Проте вся палітра корисних хімічних речовин міститься лише в якісному зеленому чаї. А як визначити це у домашніх умовах, знаєте? Заваріть чай і зробіть ковток. На колір екстракт має бути світло-жовтим або ніжно-зеленим.
Зелений чай корисно пити з лимоном. Виявляється, вітамін С підвищує ефективність антиоксидантів, що містяться у зеленому чаї. У результаті, зелений чай стає більш корисним та лікувальним, краще захищає від захворювань серцево-судинної системи й раку – так стверджують американські вчені.
Якщо ви не любите чай з лимоном, вчені радять додати до чаю трішки апельсинового соку.
Зверніть увагу! За все життя у людини в роті виділяється стільки слини, що нею можна наповнити два плавальні басейни.
Поцікавтесь : Іграшки в’язані: цікавинки 100% ручної роботи від Студія з Liuta_handmade
Вітамінний чай – теж корисний та поживний напій
Для виготовлення вітамінного чаю використовують багато дикорослих рослин (верес, горобина, звіробій, калина, липа, чебрець, шипшина). Вони містять значну кількість фізіологічно активних речовин, важливих для нормальної життєдіяльності організму.
При систематичному вживанні вітамінних чаїв регулюється обмін речовинами в організмі, стимулюється кровоутворення, регенеруються тканини, підвищується активність захисних та адаптивних систем. Тому із таких дикорослих рослин можна приготувати чудові та поживні чаї.
Трави заливають окропом та настоюють. Якщо чай готують з сухих плодів, то час настоювання збільшують.
Варто знати! Після ситного і рясного прийому їжі наш слух стає на якийсь час менш гострим!
Рецепти корисних вітамінних чаїв
Заготовляємо ми сировину для вітамінного чаю самі у весняно-літньо-осінній період. Найчастіше використовуємо такі збори:
- вітамінний
- калиновий
- липовий
- малиновий
- шипшиновий
Вітамінний. Беремо плоди шипшини, листя малини, смородини, брусниці – все по 1 ст. ложці, окріп – 1 склянка, мед.
Суміш плодів і листя заливаємо окропом, кип’ятимо 10 хвилин, настоюємо у щільно закритій посудині до охолодження. Можна настоювати і в термосі. Так навіть поживніше та корисніше. Проціджуємо та додаємо мед чи цукор за смаком.
Дізнайтесь про: Різдвяні свята – величні родинні, народні свята
Калиновий. Сухі квіти калини – 1 чайна ложка.
Квіти калини заливаємо окропом, настоюємо 3-5 хвилин. П’ємо з натуральним медом чи цукром.
Липовий. Цвіт липи – 10-15 грам, вода -1 літр, мед, лимон.
Липовий цвіт кидаємо в окріп, накриваємо посудину і ставимо на 10-15 хвилин у тепле місце. Після настоювання проціджуємо, розливаємо у склянки.
Окремо подаємо розтоплений мед та нарізаний кружальцями лимон. Липовий чай має приємний колір та напрочуд запашний.
Малиновий. Стебла малини з листям – 50 грам, окріп – 1 літр.
Однорічні стебла малини з листям ріжемо на відрізки 4-5 сантиметрів, заливаємо окропом, кип’ятимо 5 хвилин і споживаємо з медом. При простудних захворюваннях можна додати плоди малини.
Прочитайте про: Народна вишивка: топ 50+ основ для початківця
Шипшиновий. Плоди шипшини – 5 ст. ложок, яблучний сік -1 склянка, мед – 3 ст. ложки, вода – 1 літр. Плоди шипшини заливаємо водою, вимочуємо 10 хв, додаємо яблучний сік і мед, доводимо до кипіння та проціджуємо. П’ємо такий чай гарячим чи холодним по одній склянці 3-4 рази на день.
Листя і квіти шипшини – 1 чайна ложка, потовчені висушені плоди шипшини – 1 чайна ложка, кип’яток – 1 склянка.
Висушені і подрібнені плоди шипшини, квіти та листя заливаємо окропом, кип’ятимо 1-2 хвилини, настоюємо. П’ємо з медом.
Універсальний протигрипозний чай. Кору верби, квіти ромашки лікарської, липовий цвіт, плоди шипшини змішують у рівних пропорціях. Чайну ложку суміші заливаємо склянкою окропу, настоюємо 10 хвилин, проціджуємо, відтискаємо рослинну масу. Вживаємо по ⅓ склянки теплого настою тричі на день за 15 хвилин до їди.
Запам’ятайте! У жінок тонший нюх, ніж у чоловіків. При цьому кожен п’ятдесятий житель Землі взагалі не розрізняє запахів!
Корисний чай – лікувальний напій українців з давніх давен
За переказами наших бабусь – наші пращури почувалися здоровішими від сучасників. І, навіть, коли хворіли, то знали, чим собі зарадити за допомогою простих природних засобів.
У кожній оселі зберігалися трави у пучечках, вузликах, підвішені під стелями жител та на горищі.
Знайдіть нас у Pinterest
Кожен з нас може приготувати і зараз собі такий корисний напій в домашніх умовах, щоб не тільки полікуватись та оздоровитись. Головне, самому не лінуватись та заготовити трави і квіти, які ви зможете споживати завжди у свіжоприготовленому чаї. Бо такий чай багатий біологічно активними речовинами, що тонізують і мають певну цілющу дію, зміцнюють та захищають організм людини, сприяють оздоровленню.
Факти свідчать! Ніс людини здатен розрізняти 50 000 різних запахів!
Тож, пийте на здоров’я корисний чай, особливо – медово-трав’яний! Щоб організм ваш працював як швейцарський годинник.
Будьте здорові! Многії і благії літа, вам!