Іграшки дитячі: на кожен вік – своя забавка

Іграшки дитячі були і будуть – завжди

Впродовж всіх часів і епох, у всіх культурах були присутні іграшки дитячі. Дитинство нерозривно пов’язане з грою та іграшкою. Словом, вибір іграшки – справа досить відповідальна.

Які іграшки мають бути у вашої дитини? Найперше, це іграшки з реального життя, такі – що допомагають “виплеснути” енергію, та для розвитку творчої фантазії.

Прочитайте статтю до кінця

Результат – ви дізнаєтесь, які іграшки дитячі та з якого віку бажано використовувати для всебічного розвитку дитини. Поцікавтесь!

 

Іграшка має вести в світ казок, має бути доброю, розкривати нові горизонти перед дитиною. Та є ще один важливий секрет у підборі іграшки: якою б незвичайною не була, вона ніколи не замінить участі зацікавленого дорослого.

Не варто думати, що розвиваючі забави – це щось хитромудре. Звичайні кубики і піраміди – це саме такі іграшки. Тільки підібрати треба їх з розумом.

То що ж краще всього дарувати дітям? І з якого віку яка іграшка потрібна дитині? Отож, занотуйте.

М'які іграшки дитячі ручної роботи

Поцікавтесь про: М’які іграшки ручного в’язання – цікавинки, ух!

Іграшки дитячі з 2 – 5 місяців

Перша іграшка, яка була, мабуть у кожного з нас – це брязкальце. І це не дивно. Воно і розважає, і утішає. Саме воно знайомить немовля з формою і кольором, твердістю і звуком, тренує загальну координацію й окремі рухи рук.

Ще стародавні греки і кельти бавились. Берестяне, кістяне, дерев’яне колись, а тепер пластмасове, яскраве і гігієнічне, брязкальце, мабуть, єдина іграшка, широко і різноманітно представлена на сучасному ринку.

Мабуть усі починали бавитись такими іграшками. На світлині взірець такої іграшки кінця ХХ століття.

Дитяча ретро іграшка брязкальце слон

Іграшки з 5 – 8 місяців

  Усі іграшки дитячі, що рекомендуються для цього віку, повинні слугувати розвитку органів чуття, яких, як відомо – п’ять.

Нагадаю, це:

 1. зір
 2. слух
 3. нюх
 4. смак
 5. дотик

Перше і головне бажання дитини у цьому віці – хапати. Тому слід дати малюку можливість хапати, тримати, кидати іграшки різних форм, виготовленні з різного матеріалу. Тут вже одним брязкальцем не обійтись.

Хороші для цієї мети такі іграшки, як:

 • м’які кубики
 • дерев’яні фігурки ( не розфарбовані)
 • гумові м’ячики.

 Іграшки дитячі, які “можна гризти” стають актуальними уже з п’яти місяців. Починають різатися зубки, отож іграшки мають бути з екологічно чистого матеріалу і відповідного розміру. Зверніть на це увагу.

Дитина м'яка іграшка та пледи

Почитайте про: Пледи ручного в’язання

8 – 12 місяців

Це вік, коли дитині не цікаво просто хапати, їй необхідно розбирати , розкладати на частини, кидати і ламати. Найкращим варіантом у цей період будуть дерев’яні фігурки: і кубики, і призми, і кульки. Це важливо для дитини. Вона може брати їх в руки, оглядати та розкидати. Дитяче бажання ламати неодмінно має бути задоволеним.

Іграшки дитячі - м'який розвиваючий математичні здібності кубик

  У руйнівній діяльності немовляти немає нічого агресивного або негожого. Це необхідний етап розвитку. Дитина у цьому віці  вже хоче бачити доказ своєї сили й уміння, бути причиною яких – небудь подій. Проте адекватного застосування її творчим силам не знаходиться, і дитина проявляє себе в руйнуванні. І до цього треба бути готовому.

  Більшість батьків у цей період замислюється, чи правильно вони виховують дитину. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити, аби дитина поводилась добре? Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих.

Актуальна порада! Подавайте приклад гарної поведінки

Іграшки дитячі - плюшевий ведмедик-піжамниця

Дізнайтесь про: Дитина і ми: 5 простих способів, як стати найкращими батьками

1 – 3 роки

  Дитя тренує координацію рухів у ходьбі, проте йому цього замало. Малюк хоче знайти заняття своїм рукам. М’ячі, ляльки, м’які іграшки саме якраз. У цей період розвитку дитини обов’язкові книги з твердою палітуркою та кольоровими картинками.

Для знайомства з послідовністю, поняттями “більше – менше” краще всього підходять піраміди. Особливістю всіх перелічених вище іграшок є ще і те, що їх можна використовувати не тільки за призначенням, але і для всіляких інших розвиваючих ігор. 

  У матеріалі для розвитку має потребу і дитячий слух. Це час  свистків і дудок, дзвіночків і барабанів. У пошуках гармонії потрібно випробувати всі звукові крайнощі. Для виховання музичної культури краще дитині включати частіше класичну музику. Нагадаю: ваша поведінка – приклад для наслідування.

Зверніть увагу! Змінюйте оточення – а не дитину.

У цей період розвитку дитини всі цінні, крихкі та небезпечні предмети краще тримати у недоступних для неї місцях.

Дитячий рожевий плюшевий плед

Почитайте про: Дитячий плюшевий плед

3 роки

Актуальна порада! Висловлюйте свої бажання позитивно.

 Кажіть дитині, чого ви від неї очікуєте, замість того, чого не бажаєте. Це якраз час, коли пора знайомити дитину з іграми за правилами. Для цієї мети підійдуть різноманітні прості доміно і лото.

Вони вчать дитину дотриманню черговості, умінню стежити за діями інших і концентрувати увагу. Не менш важливі в цей період м’які іграшки – вони заспокоюють малюка.

 Для ігор у пісочку все приладдя давно відоме:

 • формочки
 • дитячі совки
 • грабельки
 • відерця
 • грузові машинки

Тут ніхто нічого нового не придумав. Хоча, варіанти можливі. Все на ваш розсуд.

Наголошую! Фантазуйте на здоров’я та користь дитини.

 Що стосується ігор з водою ( у тому числі й у ванній), то зараз є оригінальні іграшки. Це м’які фігурки тварин, килимки і рамки-вкладиші. Вони шорсткі, їх можна замочити, а намочені вони липнуть до стінок ванночки. Дитину це дуже цікавить, перевірте при можливості.

Плюшевий дитячий плед та м'яка іграшка

Іграшки дитячі від 3 -5 років

 А це вже час конструкторів. У цьому віці зароджується інтерес до подібних до себе або віддалено схожих. Це час сюжетно – рольової гри. Звідси потреба у фігурках тварин і людей. Цих іграшкових фігурок повинно бути багато, щоб можна було бавитись і в школу, і в зоопарк, і в місто, наприклад.

 Бажано, щоб тварини були знайомі дитині не тільки з книжок, щоб вони були прості й універсальні. Вибір ляльки – справа відповідальна.

Пам’ятайте! Все, крім улюбленої іграшки, треба періодично змінювати

Якщо ви побачили, що ваша дитина довго не бере до рук якусь іграшку, значить, вона їй просто набридла. Заховайте її якомога далі, а через якийсь час вона знову зрадіє, побачивши її.

Іграшки дитячі плюшеві звірята зайки

 І, напевне, найголовніше –  уникайте покарання дитини. Бо не кожного дня вона себе поводить чемно і тихо, як цього хочеться більшості. В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Це вже перевірено віками.

Поясніть причину, яка впливає на ваше рішення, використовуйте тактику переключення уваги. Повірте, це діє.

Актуальна порада! Обирайте виховання та ігри без покарань і крику.

Іграшки дитячі розвиваюча математичні здібності гра доміно

5 – 10 років

Пора творити і творити, і мета іграшок у цей час створити умови дитячій творчості, вказати спосіб її прояву. Побільше спілкування. Цікатесь тим, що хоче і відчуває дитина. Підтримці дитячої творчої енергії слугують всілякі мозаїки, приладдя для малювання, пластилін, крейда, тощо.

Будьте уважні! Прислухайтесь до того, що говорить ваша дитина.

 Ну і саме головне – якщо ви купуєте подарунок, тобто іграшки дитячі “за віком”, то беріть “ на виріст”. Щоб іграшка відкрила перед дитиною, так би мовити,  нові рубежі.

 Вам вирішувати і прислухатися до цих простих порад. Головне, даруйте дитині іграшки. Це не тільки приємно, а й корисно.

М'які плюшеві іграшки дитячі жирафи

Відвідайте нас у Pinterest.

  А у нас ви можете вибрати м’які іграшки дитячі з гіпоалергенної пряжі ручного в’язання, які ви бачите на світлинах нашого осідку, та інші наші цікавинки ручної роботи як подарунок  для дитини, особисто – так і для себе, чи родичів, друзів, знайомих.

Вибір за вами!

Наші інтернет-крамнички на сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram завжди до ваших послуг.

Цікавтесь, переглядайте, вибирайте, замовляйте та даруйте!

Все творимо для вас з любов’ю та душею!

1 думки про “Іграшки дитячі: на кожен вік – своя забавка”

 1. Анастасія

  Стаття супер?

  дуже корисна інформація, яка допомогла вибрати подарунок для племінниці?

  Сімейка жираф? найкращі?)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору