Дитина – це любов понад усе !
Погодьтеся, кожен з вас, коли починає виховувати власну дитину, згадуває і своє дитинство, свої юні роки. І кожному хочеться, щоб його дитина, найперше – була здорова, весела, щаслива і слухняна.
Дитина – найбільш вразливий і чутливий орган у родинній системі, індикатор сімейної злагоди й добробуту. І виховання потрібно починати з любові. Ми ж любимо дитину просто за те, що вона є, незалежно від того, як вона поводиться.
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – дитина ваша буде вдячна вам повік, якщо ви використаєте ці 5 простих способів виховання змалечку.
Дізнайтесь та переконайтесь!
А щоб дитина відчула вашу любов, ви повинні знайти особливий шлях до її серця ще з пелюшок. І навчитися виказувати свою любов, виходячи з цього, адже у дітей різні характери, як і у батьків, і любов вони сприймають по-різному.
Мене звати Наталя. Я займаюсь вже давно хенд мейд – ручне в’язання на спицях, гачком та просто, на пальцях рук, а також вишиваю.
А це наш осідок (сайт) HandmadeLiuta на якому ви маєте можливість ознайомитись із нашими оригінальними цікавинками ручної роботи.
Я мати двох, вже дорослих донечок. А у цій статті я хочу поділитися з вами своїм власним життєвим досвідом по вихованню дитини.
Поцікавтесь про: Оригінальні цікавинки ручної роботи
Найперше правило, яке необхідно запам’ятати, особливо молодим батькам: не можна раз і назавжди віднайти найкращий спосіб чи мову спілкування з дитиною – її потрібно змінювати з часом її дорослішання.
Не завадить знати! Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.
Прочитайте про: Дитячий плюшевий плед
Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі і формує в неї почуття гідності.
Якщо ви не знали, або призабули, нагадаю – існує п’ять основних способів, за допомогою яких дорослі і діти сприймають, що їх люблять і показують свою любов ще з пелюшок.
Ось ці прості способи:
- дотик (тілесний контакт)
- добрі слова
- допомога
- час, проведений разом
- подарунки
Дитина і дотик – спосіб №1
Дотик – один з найважливіших проявів любові людини.
У перші роки життя дитина відчуває необхідність, щоб батьки брали її на руки, обнімали, гладили, цілували, садили на коліна. І дівчата, і хлопці однаковою мірою потребують пестощів, фізичного контакту з батьками.
Згадайте своє дитинство. Було у вас так? І, як мінімум- не менше восьми обіймів на день. Запам’ятали ? Це ж так просто.
Добрі слова – спосіб №2
Мова вдячності – ласкаві і добрі слова.
Добрі слова говорять дитині про ваше ставлення до неї більше, ніж просто “я тебе люблю”. Коли ми хвалимо дитину, то дякуємо за те, що вона зробила, чого досягла сама. Пам’ятайте – кожна похвала має бути обгрунтованою та щирою. Не потрібно хвалити надто часто тому, що слова втратять силу і сенс. У спілкуванні з дитиною намагайтесь говорити спокійно і м’яко. І, навіть тоді, коли ви незадоволені.
А якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід вибачитися перед дитиною. Чого багато хто з батьків не робить. Також слід пам’ятати, що постійна критика шкодить їй, бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові.
Актуальна порада! Кожного дня старайтесь дарувати дитині приємні, лагідні, ніжні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї.
Допомога – спосіб №3
Допомагати – не значить робити щось замість дитини.
Кожного дня дитина звертається до вас з різноманітними запитаннями , проханнями. Ваше завдання – почути і відповісти на них. Якщо ви допомагаєте дитині і робите це з радістю, то душа її наповнюється любов’ю. Дитина по своєму це відчуває. Ну і само собою, якщо батьки буркотять і сварять дитину, то така допомога не радує її.
Допомагати дитині – це повністю обслуговувати її, поки ще немовля. Ми багато робимо для неї і за неї. Проте потім, коли вона підросте, ми мусимо навчити її усьому, щоб вона допомогла нам. Не забувайте про це.
Час, проведений разом – спосіб №4
Проводити час разом – значить віддавати дитині свою увагу сповна.
Ви ніби говорите:” Ти потрібен мені, мені подобається з тобою”. Помічали, іноді дитина робить вимушено поганий вчинок саме з метою, щоб батьки звернули на неї увагу. Або, буває, любить часто захворіти. Адже тоді можна запросто отримати скільки любові! Пригадуєте, у вас таке бувало?
Існують чудові ”сімейні ліки”, показані від багатьох хвороб – від звичайнісінької застуди, до жахливої неслухняності. Це вміння спілкуватися з дітьми, приділяти їм трохи свого часу.
Скажіть, ну хіба так чесно: понад усе опікуватись малям, коли воно хворіє фізично, і зневажати його моральними недугами…
Отож, вимикаємо смартфон, ноутбук, телевізор і проводимо час з дитиною. Дитина має відчувати, що ваш час належить тільки їй.
Варто знати! Час – це ваш подарунок дитині.
Відвідайте нас у Telegram та Pinterest
Дитина і подарунки – спосіб №5
Подарунки – це символ любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки дійсно турбуються про неї.
Багато батьків використовують подарунки, щоб відкупитися від дитини. І це не правильно. Діти, які одержують такі подарунки, починають думати, ніби любов можна замінити різними речами.
А вам відомо! Слово “подарунок” з грецької перекладається, як “ незаслужена милість”, що передає сутність подарунка.
Якщо його потрібно заслужити, то це вже не подарунок. Це свого роду оплата за послугу. Не використовуйте подарунки з метою маніпуляції дитиною. Малеча любить, не відаючи про існування таких понять і таких слів, але суть вашого ставлення вони розуміють і відчувають дуже точно.
Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Сюрпризами можуть бути новорічні, різдвяні подарунки та подарунки до дня народження. Подарунки не обов’язково купувати. Їх можна знаходити, виготовити самому. Головне – цікаво придумати, як його подарувати.
У нас ви також можете замовити цікаві і неповторимі подарунки для дітей. Це і пледи, і м’які іграшки з гіпоалергенної ніжної м’якої пряжі ручної роботи. Переглядайте, на сторінках сайту показані наші оригінальні цікавинки ручної роботи.
Прочитайте про: Іграшки дитячі: на кожен вік – своя забавка
Отож, на кожному етапі розвитку дитини не забувайте використовувати різні способи , а точніше “мови” нашої любові. Я вже це перевірила, чим і ділюся з вами.
Тому для вас, особливо молодих батьків, важливо вчасно обрати саме той спосіб, саме ту “мову” – (дотик, слова заохочення, час, допомогу, подарунки), яка веде до серця дитини.
Щоб потім, коли дитина підросте, часто не запитувати себе, в кого він (вона) таким вдався? І, що найцікавіше, майже завжди знаходити подібні риси батька, чи матері, чи когось з родичів.
Актуальна порада! Спілкуйтесь вчасно мовами любові, піклування, турботи і все у вас буде добре.
Супер