День матері – свято весни, родинне свято
Бути матір’ю – це величезне щастя, та водночас і величезна відповідальність. День матері – це свято вічної поваги й безмежної любові. Нагородою за нього є взаємна любов.
Бо любов матері – основа й джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її подяка матері за життя, за всі її старання, виховання і самопожертви.
День матері святкуємо у другу неділю травня.
Щастя, радості, краси та довголіття бажаємо всім мамам!
В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. На рівні з батьком велику роль у вихованні дітей відіграє одна з найрідніших у світі людей – матір. Саме від них залежить виховання і прищеплення любові до рідної землі.
Схиляємо свої голови перед вами, наші дорогі матері і бабусі, перед вашим терпінням і щирістю, розумінням і твердістю, ласкою і працьовитістю.
Почитайте про: Місяць травень – останній весняний місяць
Материнська ласка гріє все життя, її очі проводжають дітей у далекі мандри, її серце болить за найменші дитячі негаразди. Вона завжди вчить нас добра, розуму, любові.
А ви знали? В Україні День матері відзначали із 1929 року з ініціативи Олени Кисілевської, активного члена і засновника першого жіночого товариства у м. Коломия “Руський жіночий кружок”, редактора тижневика “Жіноча доля”.
Але згодом про це свято призабули. А може часи ті не дозволяли святкувати це свято – та не нам судити. А згадали про нього лише 10 травня 1999 року, коли указ про святкування Дня матері підписав президент України.
День матері – міжнародне свято.
Кожного року в другу неділю травня в Україні святкують День матері. І з кожним роком, починаючи з 2000 року, українці все більше уваги приділяють цьому святу.
Вперше офіційно святкування цього дня встановлено Конгресом США 8 травня 1914 року. У багатьох країнах світу теж у травні святкують День матері. 10 травня це свято відзначають у Мексиці, Нікарагуа, Сінгапурі та Пакистані.
У Мексиці, наприклад, цей день вважають справжньою даниною поваги й любові до жінки. Зранку на вулицях Мехіко лунають серенади, на запрошення дітей виконують під материнськими вікнами улюблені ними пісні та мелодії.
Дізнайтесь про: Вік вишивки: 5 простих правил по догляду
12 травня відзначають мамин день в Італії. В цей день діти несуть своїм матерям квіти, солодощі, невеликі подарунки, щоб ще раз висловити їм свою любов і подяку. Це свято має величезну історію, адже ще стародавні греки та римляни саме у цей період року вшановували богиню родючості.
14 травня матерів вітають у Австрії, Австралії, Естонії та Китаї. А в Англії, за традицією в День матері, домашню прислугу відпускають додому в гості до мами.
Багато країн відзначають власний День матері в різні пори року. Білорусь відзначає це свято 14 жовтня, на Покрову. У недружній нам Росії День матері святкують в останню неділю листопада. І, взагалі, останнім часом у них все як не у людей…
У Монголії День матері святкують 1 червня, разом із Днем дітей. А багато європейських країни, такі як Данія, Фінляндія, Бельгія, Чехія, Туреччина та, навіть США, також як і ми, святкують День матері у другу неділю травня.
Вважається, що ця традиція бере початок ще в жіночих містеріях древнього Риму, призначених для шанування Великої Матері – богині, матері всіх богів.
Поцікавтесь про: Писанки, крашанки і дряпанки: творимо красу самі
День матері: як святкувати
Загальноприйнятих чи рекомендованих правил не затверджено. Кожен по своєму святкує це свято. На початку ХХ століття День матері став повністю відповідати своїй назві. З тих пір представники різних рас, релігій переконань у цей день поздоровляють жінок, причому, на відміну від 8 березня, тільки тих, які носять гордий титул матері.
З кожним роком стає все більше прихильників цього свята. Вони шлють вітання своїм мамам, бабусям, сестрам, дочкам – усім, хто народив на світ дитину, та хто скоро стане мамою. А в кого матері вже померли – поминають їх цього дня.
Мама – найдорожча людина у нашому житті
Свято матері – свято безмежної любові та пошани, родинне свято. В цей день, особливо вже дорослі діти повинні визнати , ким є для них мама, що вона зробила для них і якої пошани заслуговує.
Мама – найголовніша людина у житті кожного з нас. Вона любить нас просто зате, що ми у неї є. Багаті чи бідні, успішні чи так собі, здорові, а тим більше, коли хворі. На неї ми можемо завжди надіятись. Мама – людина, яка ніколи не підведе.
Це вічне і святе, найперше слово: “мама! “Це слово більшість із нас вимовляє першим у житті. Мама… Матуся… Матінка… Скільки любові і тепла у цих магічних словах. Мама – найдорожча та наймиліша людина у світі.
Те, що ми живемо – це завдяки їй. І те, якими ми стали, теж її заслуга. І те, якими виховаємо наших дітей – це, зрештою, наслідки того, якими вона виховала нас.
Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливих матерів. Бо поки живі батьки, ми залишаємося дітьми.
Прислів’я про маму
Любов і повага до матері у свідомості українців оспівується у піснях, описується у поемах, віршах, висвітлюється художниками у картинах. І у прислів’ях теж описані щирі почуття до матері:
- На сонці добре сидіти, а коло мами добре жити
- Нема цвіту кращого, як цвіт на калині. Нема в світі ріднішого, як мати дитині
- Материн гнів, як весняний сніг – рясно впаде, та скоро розтане
- Нема того краму, щоб купити маму
- Мама одною рукою б’є, а другою гладить
- Добре і неньці, як дитина у славі
- Шануй батька і неньку – буде скрізь гладенько
Прочитайте про: Оригінальні цікавинки ручної роботи
День матері та наші цікавинки як подарунки
Що ж подарувати мамі? У цей святковий день найріднішій людині завжди хочеться подарувати щось таке, щоб очі мамині завжди світились радістю, а подарунок приносив задоволення. Щоб вона відчула вашу любов і турботу.
Разом з поздоровленнями та вітальними листівками прийнято дарувати квіти та подарунки. Подарунок має бути вираженням вашого доброго ставлення. Мамам необхідно дарувати квіти.
Втім, нині в моді не показана розкіш, а скромна чарівність. Це не обов’язково повинні бути дорогі букети. Може підійти красивий букет із польових чи домашніх квітів.
Якщо ви хочете подарувати якийсь корисний подарунок для комфорту, то радимо звернути увагу на наші в’язані подушки, пледи чи м’які іграшки з плюшевої пряжі ручної роботи.
А, можливо є такі, хто забажає вишуканий шарф-палантин ручної роботи. Такі подарунки не тільки піднімуть настрій, а й принесуть користь у повсякдення.
Бо цінність подарунка визначається не його грошовою вартістю. І не забудьте, хоча б у цей день взяти на себе мамині хатні обов’язки. Це буде ваша шана, повага і подяка за все.
Нагадуємо, щоб отримати плед чи інший виріб як подарунок вчасно, необхідно заздалегідь домовитись про замовлення та виготовлення.
Наші інтернет-крамнички на Facebook та Instagram
Всім мамам – наші слова вдячності, любові, привітання.