Допоможемо собі самі і будьмо здорові
Будьмо здорові! Так думають про себе, мабуть всі, коли починають відчувати якийсь дискомфорт у своєму організмі, або коли хтось зі сторони починає нарікати на своє здоров’я. Бути здоровим – великий дар природи.
Тільки занедужавши, людина розуміє це як ніколи. Давно доведено, що легше попередити хворобу, ніж вилікувати тяжкий недуг. Тож, будьмо здорові і взимку, і навесні, і літом, і восени! А все залежить від нас самих. Погоджуєтесь з цим твердженням?!
Прочитайте цю статтю до кінця.
Результат – ви дізнаєтесь, що фраза “будьмо здорові” може таки бути втілена у вашому повсякденні. А це не так уже й складно. Переконайтесь!
Нерідко мої знайомі, друзі та родичі скаржаться, що їх дуже втомлює не тільки тривале сидіння за комп’ютером або, наприклад, займаючись рукоділлям, але й поїздки у потязі чи автобусі.
Я у цьому випадку рекомендую, як і радять у більшості випадків психотерапевти – допомогти собі самому спочатку не таблетками та мікстурами, а нескладними вправами, ранковою розминкою та самомасажем.
Прочитайте про: Наші цікавинки: про категорію в’язаних новинок ручної роботи
Мене звати Наталя. Я займаюсь, разом зі своїми дочками хенд мейд: в’яжемо спицями, гачком і просто на пальцях рук різні оригінальні цікавинки, а також – вишиваємо. Цей наш осідок (сайт) тому підтвердження.
У категорії осідку Цікавинки ви маєте можливість більш детально ознайомитися з нашими витворами ручного в’язання.
Поцікавтесь: Моя деревотерапія: топ 10 дерев для покращення здоров’я
Та не забуваємо ми також і собі приділяти увагу, стежити за своїм здоров’ям та зовнішнім виглядом. Бо заповітна мрія, мабуть, кожної дівчини і жінки – виглядати бездоганно, завжди і за будь-яких обставин.
І ще один важливий фактор – треба привчити себе прокидатися зранку. Вчені з Лісабонського університету встановили, що настрій людини залежить від того, коли вона прокидається. Ранній підйом приблизно на 50-60% знижує ризик депресії, апатії, смутку. Бо ранковий настрій – то на цілий день.
Отож, прокидайтеся раненько – і день буде добрим!
Занотуйте! Здоров’я – скарб, який завжди з вами (Китайська народна мудрість).
Будьмо здорові: прокидаємося і оздоровлюємося
Прокинувшись, навіть коли дуже ніколи й важко виділити час на зарядку, не поспішайте підніматися швидко з ліжка, не зробивши декілька нескладних, але ефективних вправ. Отож, занотуйте на майбутнє:
- Прибравши вбік подушку й витягнувши вздовж тулуба руки, потягніться, відчуйте як розпрямляється хребет.
- Порухайте по черзі кілька разів ступнями ніг: вперед, назад, вперед, назад, вправо, вліво, вправо, вліво.
- Піднімайте якнайвище по черзі праву, а потім ліву ногу. Потім – обидві разом.
- Потім сівши, нагніться самі до витягнутих ніг, намагаючись дістати долонями пальці ніг.
- Дихайте при цьому спокійно, рівномірно. Повторення кожної із цих вправ поступово можете довести до 10-12 разів.
Якщо ви хочете зберегти гнучкість кісточок колін, то перш ніж піднятися з ліжка, сядьте з випрямленою спиною, а потім швидко встаньте на кінчити пальців.
Дізнайтесь про: Фітнес на городі: і здоров’я, і урожай
Та все ж, я рекомендую вам привчити себе до нескладної ранкової зарядки. Починаючи ранок з легкої розминки, ви весь день будете сповнені енергії. Сприятливий вплив зарядки набагато посилиться, якщо виконувати її на свіжому повітрі.
Зараз я у свої 50+ найбільше уваги приділяю ранковій розминці. І, повірте, відчуття супер! Бо сама домашня рутинна робота, якою б різноманітною вона не була, замінити фізкультуру однаково не може. Це вже давно доведено вченими.
Будьмо здорові: знімаємо втому самі
Покращити стан свого здоров’я можна самому: важливо навчитися самому вчасно надавати допомогу своєму організму. Отож, коли турбує загальна нервова напруга, головні болі – робіть оці прості вправи:
- самомасаж середнього пальця
- самомасаж долонь
- вільна спина
- гнучка шия
- ніякої важкості у потилиці
Самомасаж середнього пальця. Зняти загальну і нервову напругу можна з допомогою масування вказівним і великим пальцями правої руки середнього пальця лівої – від нігтя до його основи і назад. Бажано робити так доти, поки ви не відчуєте тепло у цьому пальці.
Самомасаж долонь. Візьміть у руки будь-який предмет – ту ж ручку, олівець або волоський горіх і починайте крутити його між долонями, поступово посилюючи натиск і роблячи це до появи у долонях відчуття приємного тепла.
Горіх крутіть рухами по колу, а ручку чи олівець – вперед-назад. Ну і, звісно ж, якщо є така можливість, то хоча б кожні 10-12 хвилин намагайтеся змінювати положення тіла у кріслі.
Вільна спина. Ця вправа допомагає виправити поставу й позбутися сутулості. Вона особливо корисна, коли я подовгу займаюсь рукоділлям: сидячи в’яжу чи вишиваю.
Станьте, ноги на відстані ступні, коліна трохи зігнуті. Руки позаду на попереку. Повільно нахиляйтеся назад, поки не відчуєте, як розтягуються м’язи попереку.
Гнучка шия. Спробуйте навчитися розслабляти затиснену шию.
Вихідне положення:
- Ноги на ширині плечей, ліва рука опущена. Правою рукою візьміть за ліве вухо.
- Ледь нахиліть голову до правого плеча. Робити цей рух потрібно повільно, з великою обережністю. Як тільки відчуєте напругу у лівому боці шиї – зупиніться.
- Повільно повертаємо голову у висхідне положення. Плавно повторюємо цю вправу в інший бік.
Ніякої важкості у потилиці. Спазми в задній частині шиї і верхньому відділі спини призводять до виникнення сильних головних болів. Впоратися з цією проблемою допоможе така вправа:
- Встаньте, руки замкніть у замок на потилиці. Повільно відхиляйте голову назад, спираючись на руки, поки не відчуєте як розтягуються м’язи спереду шиї.
- Плавно поверніть голову у висхідне положення і нахиліть її вперед, відчуваючи розтягнення м’язів на потилиці.
Такі нескладні вправи допомагають мені підтримувати тіло у спортивній формі. Маю надію, що і ви зможете за допомогою цих простих вправ піднімати собі настрій і бути завжди здоровими.
Відпочиваємо активно і будьмо здорові
Багатьом із нас відома фраза: рух – це життя! Але не всі звертають увагу на те, що вона означає і як самому виконувати цю просту вказівку.
Організовуючи свій побут, потрібно обов’язково планувати і час для занять простою фізичною культурою, і час для активного відпочинку.
Завжди, коли є можливість, я стараюсь ходити пішки. А тим більше зараз, коли по світу, та й у нас теж, розгулює пандемія ( COVID -19). Ходьба активує кровообіг, вона – найкращий масаж для внутрішніх органів. При ходьбі в роботу включаються майже всі м’язи тіла. Вона також тренує серцево-судинну, дихальну та нервову систему.
Найзручніший час для ходьби – дорогою на роботу: у ранкові години, коли повітря свіже, після нічного відпочинку можна пройти 30-40 хвилин, не відчуваючи втоми.
Поцікавтесь про: “Тихе полювання”: де і як шукати їстівні гриби
А під час прогулянки, на відпочинку, я не обходжу стороною камені, струмочки, повалені дерева. Кожен стрибок підтримує гнучкість ніг і надає легкості ході. Спробуйте і ви, вам сподобається.
Гуляти на свіжому повітрі потрібно щодня, особливо у осінньо-зимовий період. Бо зараз наше житло – це:
- накопичувач бактерій, у тому числі й тих, що спричиняють хвороби
- повна відсутність контакту з ультрафіолетовими променями
- джерело підвищеної концентрації пилу, алергенів, випарів побутової хімії
- замкнутий простір, який обмежує рухову активність
Ці недоліки наших квартир якнайкраще переконують у необхідності щоденних піших прогулянок на свіжому повітрі.
Вірте в себе і будете здорові
Кожна жінка мріє залишатися здоровою і молодою довгі роки. Хочете вірте, хочете ні, та можете перевірити на власному досвіді і ось таку цікаву інформацію. Астрологи стверджують: кожен місяць має свої “чорні” дні, які впливають на здоров’я людини. Їх важливо знати, щоб не приймати в цей час якихось важливих рішень.
Отож, занотуйте – це такі дні у місяцях:
- у березні: 1, 3, 13, 21, 27
- у квітні: 1, 14, 18, 28
- у травні: 5, 7, 8
- у червні: 11, 21
- у липні: 6, 21, 23
- у серпні: 6, 21, 23
- у вересні: 18
- у жовтні: 6, 16
- у листопаді: 5, 8, 17
- у грудні: 6, 12, 19, 25
Цікаво знати? Дивно і цікаво самій, чому такі місяці як січень і лютий відсутні у цьому списку?
З нами цікаво у Pinterest
Люди, що народилися у ці числа відповідного місяця, можуть скаржитися на стан здоров’я. На ці числа відповідного місяця не варто призначати весілля, щоб не ризикувати майбутнім спокоєм, а також укладати ділові та інші угоди. Візьміть цю інформацію до уваги. Та це, все ж таки, хто у що вже вірить.
І, ставтеся до себе уважно, піклуйтеся про своє здоров’я, свою поставу навіть у ті хвилини, коли ви клопочетесь по дому, просто йдете вулицею чи прогулюєтесь парком або сидите за робочим столом.
Тож, будьмо здорові, завжди!
Пам’ятайте! Ваше здоров’я залежить тільки від вас самих.